Tavuk etine %200 zam!

diyetisyen, beslenme uzmanı, beslenme ve diyet uzmanı, beslenme ve diyetetik, gerçek diyetisyenler sitesi

Kasaplar Odası Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, döviz kuru üzerinden tavukçuluk sektöründe fırsatçılık yapıldığını ileri sürdü. Yardımcı, beyaz ete 9 ayda %200’ün üzerinde zam yapıldığını söyledi.

Tavuk eti fiyatlarına her hafta zam geldiğini, 9 ayda %200’ün üzerinde fiyat artışı yapıldığını belirten Yardımcı,

Tavuk göğsünün fiyatı 2 hafta önce 18, bir hafta önce 22 ₺ idi. Bugün sadece bize gelişi 28 ₺ oldu. Ocak ayında 10 ₺ idi. Tavuk kanadının kilosu ocak ayında 7.70 ₺ iken bugün 21 ₺. Kırmızı ete 1 ₺ zam geldiğinde ülke ayağa kalkıyor, diye konuştu.

Yardımcı, kırmızı ete 4 ₺ zam geldiğini fakat yarısını fiyatlara yansıtarak vatandaşa yardımcı olmak istediklerini belirtti. Tepki göstermekten başka bir şey yapamadıklarını söyleyen Yardımcı,

Esnafa satma diyemeyiz. Büyük marketlerin satışını durdurmamız imkansız, dedi.

Kasaplar Federasyonu olarak Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan randevu istediklerini açıklayan Yardımcı,

Dertlerimizi ve isteklerimizi iletmemiz gerek. Bakanlığın randevu tarihini en kısa sürede netleştirmesi gerekir, ifadesini kullandı.

[toggle title=”Gıda Gündemi”]http://www.gidagundemi.com/gida-gundemi/turkiye/tavuk-etine-yuzde-200-zam-h18039.html[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir