(TARTIŞMA) Diyetisyenler palavracı

Prof. Dr. Karatay muayene ücreti, diyetisyenlere aşağılama, diyetisyenleri küçümseme, diyetisyenlere hakaret, murat başoğlu haberleri, murat başoğlu diyetisyenlere hakaret

Takvim Gazetesi’nden 11.10.2016 tarihli “Diyetisyenler palavracı” haberini sizlerle paylaşıyorum:

Fit vücuduyla tanınan 48 yaşındaki Başoğlu, aralarında Prof. Dr. Canan Karatay’ın da olduğu diyetisyenleri şöyle topa tuttu:

Bunların hiçbirine inanmam, kendilerine faydaları yok. İçlerinde yağ aldıran bile var.

Yakışıklı oyuncu ve sunucu Murat Başoğlu’ndan diyetisyenleri kızdıracak sözler… Kariyerindeki başarısını fit görünümüyle destekleyen Başoğlu, önceki gün Emre Saygı’nın interaktif programı ‘Hadi Be’ye konuk oldu. Sporu yaşam tarzı haline getiren ve gençlere taş çıkaran görüntüsüyle herkesi imrendiren 48 yaşındaki oyuncu, özellikle sosyetenin kapısını aşındırdığı diyetisyenlerin tavsiyelerine inanmadığını söyledi.

DİYETİYENLER DÜNYADAN BİHABERLER

Murat Başoğlu, “Diyetisyenlerin hepsi palavracı” diyerek zayıflamak için ünlü ünsüz herkesin başvurduğu beslenme uzmanlarını topa tuttu. Diyetisyenden yardım almadan kendi yöntemiyle kilo verdiğini dile getiren Başoğlu şunları söyledi:

Yaz başında 80 kiloydum. Şu an bilinçli olarak 75 kiloya düştüm. Şu sıralar spor yapmadan kilo verme çalışması yapıyorum. Ben bu diyetisyenlerin hiçbirine inanmam. Hepsi palavracı. Dünyadan bîhaberler. Zaten kendilerine de faydaları yok. Birisi yağ aldırır. Öteki başka estetik operasyonlara başvurur.

Prof. Dr. Karatay muayene ücreti, diyetisyenlere aşağılama, diyetisyenleri küçümseme, diyetisyenlere hakaret, murat başoğlu haberleri, murat başoğlu diyetisyenlere hakaret

GÖZLER ONLARDA…
Ünlü oyuncunun bu sözleri üzerine gözler aralarında Taylan Kümeli ve Canan Karatay‘ın da olduğu ünlü diyetisyenlere çevrildi… Yıllar içerisinde fiziksel değişimi hakkında da konuşan Murat Başoğlu bu süreci şöyle anlattı:

63 kilo bir adamdım. Hatta bir ara 85 kiloya çıktım. Gıdım da vardı. 52 beden ceket giymeye başladım. Bir gün aynaya bir baktığımda kendimi tanıyamadım. Bu durumu toparlamak için kolları sıvadım.

Murat Başoğlu’nun sözlerinden herkesin hedefindeki Prof. Dr. Canan Karatay da nasibini aldı. Başoğlu, verdiği tavsiyelerle vatandaşın dahi sosyal medyada esprili bir dille eleştirdiği Karatay için

Canan Karatay gelsin biraz toparlayalım onu, dedi.

Bir dönem meslekten men edilen Prof. Dr. Karatay’ın 800 ₺’lik muayene ücreti ve aylar sonraya randevu vermesi de gündem yaratmıştı…

Takvim Gazetesi kaynak alınmıştır.

Gerçek Diyetisyenler Sitesi olarak,

  • Canan Karatay’ın diyetisyen olmadığı halde diyetisyenmiş gibi gösterildiği için TAKVİM GAZETESİ’ni şiddetle kınıyoruz.
  • Diyetisyenleri aşağılayan, küçük düşüren, karalayan ve hafife alan açıklamalarından dolayı MURAT BAŞOĞLU’nu esefle kınıyoruz.
  • YORUM kısmına DÜŞÜNCELERİNİZİ bekliyoruz.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. Bence bu gazetenin haber pazarlama şekli…çarptırmışlar belli,çünkü birkaç gün önce murat başoğlu magazin programına çıktığında benzer şeyler söyledi ama diyetisyenler adına değil tv ye çıkıp “diyetisyencilik” oynayanlara dedi.zaten canan karataya diyetisyen demesinden belli.kaldı ki buna inanmayan kişi sahibi olduğu spor salonunun bünyesinde diyetisyen çalıştırdığını yaptığı işin ekip işi olduğunu söylesin.aynı anda böyle konuşup kendi imajını zedelesin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir