(TARTIŞMA) Diyetisyen hoca eksiği olan üniversiteler sorunu, yardım talebi!

medikal sorular

Diyetisyen hoca eksiği olan üniversiteler sorunu gittikçe büyüyor. Diyetisyen adayı arkadaşımızın Gerçek Diyetisyenler Sitesi’ne gönderdiği mesajı sizinle paylaşıyoruz. Yorumlarını ve katkılarınızı YORUM kısmından bekliyoruz.

İyi akşamlar. Ben diyetisyenlik 1. Sınıf öğrencisiyim. Bölümü çok seviyorum ancak okulumda yeterli Hoca olmadığı için derslerimi yeterince alamıyorum ve çok eksik kalıyorum bu yönde önümüzde ki senelerde Hoca eksiği olacağından ben meslekte yetersiz kalmaktan korkuyorum. Ne yapmalıyım nasıl kendimi geliştirmeliyim bilmiyorum. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

Yorumlarını ve katkılarınızı YORUM kısmından bekliyoruz.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

16 Yorum

 1. Daha birinci sınıftayken bu eksikliği fark edip bir şeyler yapmaya çalışmanı tebrik ederim sevgili meslektaşım.
  Bölüm başkanınla görüşüp misafir hoca ayarlanması konusunda çalışabilirsin.
  Bana ulaşırsan elimden geleni yaparım.
  Dyt. Kübra Yıldız

  1. Size nasıl ulaşabilirim

 2. Bu kadar hoca eksigi varken neden arastirma gorevlisi alimlari cok az anlayamiyorum gercekten, butce mi verilmiyor yoksa baska sebepler mi var?

  1. Hiç bir fikrim yok ama bir önce halledilmesi gereken bir durum bence

  1. Ama bölüm olarak gerçekten iyi bi bölüm olduğunu düşünüyorum ayrıca içine girdikçe de seviyorum.

 3. Tabi ki herkes kendini geliştirebilir ama önce temel atılması gerekir ki bina yukselsin..
  Belki akademik kariyer yapmamış ama meslegimizde tecrübe sahibi kamu da çalışanlar tam olarak bilmiyorum ama belki okutman olarak ya da yarı zamanlı eğitimci olarak belirli protokoller hazırlanarak bu üniversitelere destek olabilirler.

  1. Umarım bişeyler yapılır

 4. 50-60 km’de bi beslenme ve diyetetik bölümü var nerdeyse. ve istisnasız bütün okullar max 1-2 araştırma görevlisi alıp bütün işi onlara yüklüyorlar.açık bu kadar çokken bi üniversiteye asistan olarak girmek haddinden fazla zor nedense.olabildiğince çok ve iyi yerde staj yapıp kongre-sempozyum-kurslara katılarak kendini geliştirebilirsin.

  1. 1. Sınıftan staj için başvuru yapılır mı ki

 5. Artık kendinizi geliştirmek size kalacak.. İyi yerlerde gönüllü stajlar yapmaya ve güncelliği takip etmeyi deniyin.

 6. HANGİ ÜNİVERSİTE ACABA?

  1. Gümüşhane universitesi

   1. İsmini vermek istemeyen dyt :)

    Ben de gümüşhane üniversitesinden mezunum ve seni o kadar iyi anlıyorum ki bölüm hocaları tamamen başka alandan mezun ve bir çok ders boş geçiyor. Araştırma görevlilerinin de yeterli bilgiye sahip olduğunu düşünmüyorum. Kendini daha iyi geliştirmek istiyorsan sempozyumlara kongrelere katıl, makale taramaları yap ve staj yapacağın hastaneyi iyi seç derim.

 7. mantar gibi patır patır bölümü açan YÖK cevaplasın!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir