(TARTIŞMA) Aslanhan’dan diyetisyenlere ağır itham

diyet dikkat, zayıflama uyarı

Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, Atakum Belediyesi tarafından gerçekleştirilen seminerde beslenme uzmanları ve diyetisyenleri hedef alarak,

Sağlıklı beslenme uzmanları ve diyetisyenlerin % 90’ı ajan. Milletimizin genleriyle oynuyorlar, dedi.

Atakum Belediyesi tarafından iki seans halinde gerçekleştirilen seminer kapsamında, Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, bilindik sivri dilli tarzıyla Samsunlulara uyarılarda bulundu. İlk olarak 19 Mayıs Üniversitesi öğrencilerine yaptığı ‘Sosyal medya yuva yıkıyor’ şeklindeki açıklamasıyla dikkat çeken Sıtkı Aslanhan, akşam programında ise Atakumlu ailelere seslendi.

 ASLANHAN’dan DİYETİSYENLERE AĞIR İTHAMİlgiden memnundu

Seminer öncesi konuşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı,
Kültürel ve sanatsal etkinliklerimizin yanı sıra farkındalık oluşturmaya yönelik seminerlerimizi de sürdürüyoruz. Bu anlamda gençlerimizin, çocuklarımızın iyi şekilde yetiştirilmesi için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışımıza ara vermeden devam edeceğiz. Amacımız farkındalık oluşturmak. Özellikle dezavantajlı toplulukların bu dezavantajlarını avantaja çevirmelerini sağlamak. Bu anlamda gerçekleştirilen seminere gösterilen ilgi karşısında memnun olduk, dedi.

Diyetisyenlerin %90’ı ajan

Türk toplumunun fiziksel olarak güçsüz hale getirilmek istendiğini kaydeden Sıtkı Aslanhan,
Bugün televizyonlara çıkıp, onu yeme bunu yeme diyenlerin, sağlıklı beslenme uzmanı ve diyetisyen adı altında bir şeyler anlatanların % 90’ı ajandır. Ülkemizin genleriyle oynuyorlar. Allah, insan vücudu neye ihtiyaç duyuyorsa onu yaratmıştır. Hiç bozulmayan yoğurtlar herkesin buzdolabında. İçinde ne var da bu yoğurt bozulmuyor diye merak etmiyoruz. Çocuklarımız cips yemekten artık merdiven çıkamaz hale geldi. Bu oyuna dur deyin, şeklinde konuştu.

Bir de teşekkür edilip, plaket verdiler

Seminerin ardından Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’a teşekkür ederek, akşamın anısına mini Atatürk Anıtı hediye etti. Seminere katılanlara da ücretsiz olarak ‘katılım belgesi’ verilirken Sıtkı Aslanhan, okuyucularının kitaplarını imzalamayı ihmal etmedi.
[alert-note]Sevgili meslektaşlarım ve diyetisyen adayları, Türk halkının genleriyle oynadığımızı iddia ederek bizleri ajanlıkla suçlayan bu şahıs ve haberle ilgili yorumlarınızı bekliyoruz… [/alert-note]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

22 Yorum

 1. İyi de adam yüzde doksanı diyor niye üzerinize.aliniyorsunuz? Yoksa o kısma mı dahilsiniz? Doğru diyor adam şuan tek diyetisyenler değil doktorların büyük kısmı hep para derdinde kimi ilaç firmaları ile bir çalışıp insanların sağlıği ile oynuyor kimi başka şekilde. Yazık valla!

 2. İlk başta tepki gösterdim kendisini de çıkan haberle duydum zaten.Umarım dedikleri gibi bir açıklamaları olmamıştır çünkü böyle bir saygın meslek böyle bir ithamı haketmiyor.

  1. “Kendisi böyle bir şey demediğini çarpıtıldığını” söylemişse kamuoyuna bir açıklama yapması gerekmez mi?

  2. Bu beyfendiye gelene kadar birileri dr canan karatayi sustursun.yulaf yemeyin ne demek 2 fincan zeytinyağı için ne demek sonra da lahmacun yiyin zararsız ne demek..kendisi acaba ne demek istiyor..Ben hiç anlamadım.acaba ben 20 yıllık diyetisyenlik hayatimda bilmediğim bir şeyler mi değişti acaba..bilime de saygı kalmamış.Ne tuhaf …..diyecek başka bir şey bulamıyorum.

  3. Bu beyfendiye gelene kadar birileri dr canan karatayi sustursun.yulaf yemeyin ne demek 2 fincan zeytinyağı için ne demek sonra da lahmacun yiyin zararsız ne demek..kendisi acaba ne demek istiyor..Ben hiç anlamadım.acaba ben 20 yıllık diyetisyenlik hayatimda bilmediğim bir şeyler mi değişti acaba..bilime de saygı kalmamış.Ne tuhaf …..diyecek başka bir şey bulamıyorum.

  4. Bu beyfendiye gelene kadar birileri dr canan karatayi sustursun.yulaf yemeyin ne demek 2 fincan zeytinyağı için ne demek sonra da lahmacun yiyin zararsız ne demek..kendisi acaba ne demek istiyor..Ben hiç anlamadım.acaba ben 20 yıllık diyetisyenlik hayatimda bilmediğim bir şeyler mi değişti acaba..bilime de saygı kalmamış.Ne tuhaf …..diyecek başka bir şey bulamıyorum.

 3. Bu haber geçen sene çıkmıştı bir gazetede.Bunun üstüne Aslanhan’ın menajeriyle görüştüm.Kendisi böyle bir şey demediğini çarpıtıldığını söyledi yanlış anlaşılmadan dolayı üzgün olduğunu belirtti.

 4. %90’ı ajan ifadesine takılıp kalmamak gerekiyor. Zaten gerçekten böyle bir istatistiğin olması mümkün mü? Mübalağa yaparak durumun ciddiyetini anlatmaya çalışmış. Bunu anlamak bu kadar zor olmamalı. Sonuçta okumuş, görgülü, bilgili insanlarsınız. Ben bu konuşmadan Beslenme Uzmanlığı ve Diyetisyenliğin önemi ve doğru diyetisyenlerin bulunmasının çok çok elzem olduğunu anlıyorum.

 5. diyetisyen nuray damla tatlıdede

  kendi reklamını yapmak için bizi kullanıyorsa tazminat davası açmalıyız. kitap gelirlerinden hakkımızı alalım.

 6. Hiç şaşırmadım gündemde kalabilmek için başka bir meslek grubuna haksız ithamlarda bulunan bir şarlatan daha meydanlarda boy göstermeye başladı. O zatın atıf da bulunduğu ajanlar hariç (kanıtlamalı) diğer meslektaşlarım bildikleri doğruları paylaşmaya devam edeceklerdir. Meslek sahibi olmayanlar meslek sahiplerine çamur atmayı çok severler. Kişisel Gelişim Uzmanlığı kurslar sonucu elde edilen bir kazanımdır meslek değildir. Hadi canım söylemin yeterli tepkiye ulaşamadı biraz da başkalarına bulaş…..

 7. Tüm meslektaşlarımıza iyi günler diliyorum. Bu beyefendinin meslegimizle ya da sağlıkla ilgili en ufak bir fikri olmadığını düşünüyorum. Çok bildiğini zannedip konuşmaya kalkan ama kendini gülünç duruma düşüren insanlardan bir tanesi… Üstelik bu kişinin kişisel gelişim adi altında seminer vermesi de trajikomiktir. Kendi gelişimini tamamlamasını dilerim.

 8. Bu şekilde genel konusmayi gerektirecek bi durum göremiyorum, diyetisyenler icin bu kadar müdahale cok fazla, suan gunumuzdeki her meslekte ajanlik var o zaman kimi doktorlar sirf daha fazla para kazanmak icin ameliyat olmamasi gereken hastalari ameliyat ediyor o zaman tum doktorlari kapsayarak doktorlara guvenmeyelim hatta doktora gitmeyelim,gunumuzde bu şekilde birçok meslekte meslegini hakkiyla yapamayan insanlar dolu. Yoğurt yada cips gibi gida urunlerinin insan sağlığına uygun olup olmadığını denetleyen kurumlar yada bunlarin bizzat yapimiyla ilgilenen kurumlar insan sağlığıyla oynuyor bunun hesabi neden diyetisyene kesiliyor herseyin sorumlusu diyetisyenmis gibi yada meslegini hakkiyla yerine getiremeyen neden sadece diyetisyenler gösteriliyorki. Gıda sektöründe oynanan oyunlar neden diyetisyene kesiliyor. Diyetisyen adaylari olarak yada diyetisyenler olarak kendimizi geliştirip meslegimizi hakkiyla yapariz inşallah ve bu sekilde meslegimize çamur atanlari bir nebzede olsa engellemiş oluruz.

 9. Gidalarin uretimi ve fabrikasyonu surecinde gida muhendisleri, gida teknikerleri daha etkin durumdalar icerisine neler katildigini onlara sorgulatsa daha iyi olur. Hangi diyetisyen dogalligi savunmamis ki zaten. Herkesin bahcesinde gunluk olarak aktif otlattigi inekleri olsa da tereyagin sutun yogurdun etin en digalibi herkes tuketebilse. Herkesin bilmemkac metrekare tavuk ciftligi olsa da dogal ortamda gezerek beslenen tavuk eti yumurta yiyebilse keske herkes. Sehirlesmenin ve kentsel yasam endystrinin peak yaptigi bi asirda yasarken mumkun oldugunda gida tehlikelerinden uzak tutmaya calisan, onu yeme bunu ye derken mumkun oldugunca elimizdekilerden en dogalini yemeye tesvik eden bizleriz zaten. Birinin bu sn. Aslanhan’a hatirlatmasinin gerek oldugunu dusunuyorum . piyasadaki diyetisyencilik oynayan o kadar cok kisi oldugu ve bunlarla ilgili onlemler zinciri de olusmadigi icin meslegimizin hedef halina geldigi de cok acik.

 10. Bence beyefendiye öncelikle bizim diyetisyenlikle ilgili bir semimer vermemiz gerekir. Bize ajan deyip aslında dediklerimizi tekrarlıyor. Hangi diyetisyenin cips yiyin dediği duyulmuş ? Ya da hangi diyetisyenin doğallıktan uzak durun hazır gıdalardan beslenin hep dediği duyulmuş? Madem insan vücudunun neye ihtiyacı varsa o yaratılmış onu yeme bunu deme diyenler ajan o zaman cips yiyenleri eleştirmesin merdivenleri çıkamıyor diye kendi dediğine göre demek ihtiyacı var vücudunun. Eğer bir şeylere dur demek istiyorsak öncelikle bu mesleğe bir oda şart kesinlikle

 11. Sn sıtkı aslanhani seven biriyim firsat buldukça da sohbetini de zevkle dinlerim.. onu yeme bunu diyenlerin genlerimizle oynuyo diyerek dyt.lerin %90 ajani ajan ithami .. tv lerde Show yapanlarla ne farki kaldığını belirtmek isterim.. onu yeme bunu yeme diyenlerin sirf reyting için konusanlar dışında meslegini etik kurallar içinde yapanlari bir tutarak ajan ifadesini kullanmasi show amaçlı olmadığını kimse soyleyemez.. unutulmamali ki zehirle ilaci birbirinden ayiran dozudur.. bilimsel bir bilgiyi herhangi bir meslektaşımin arzetmesi insanlik adina yapılmış faydadan oteye geçmez..

 12. Tüm meslektaşlarıma iyi günler.Şunu merak ediyorum;acaba bu kişi Canan Karatay,Murat Topoğlu,Şeyda Coşkun gibileri mi kastediyor acaba? ”Bugün televizyonlara çıkıp, onu yeme bunu yeme diyenlerin, SAĞLIKLI BESLENME UZMANI VE DİYETİSYEN ADI ALTINDA bir şeyler anlatanların % 90’ı ajandır. Ülkemizin genleriyle oynuyorlar.”demiş .Umarım bu kişileri kastetmiştir yok bizi kastediyorsa hiiiç umrumuzda değil eleştirisi.Sanki biz mi yoğurdun genleriyle oynadık,biz mi çocuklar cips yesin diye zorluyoruz :))

 13. Beslenme uzmanı ve diyetisyen adı altında demiş biz bu adın altında değil bu adın tam içindeyiz. Üzerime dahi alınmadım bu bir. İkincisi de bu adımı burda paylaşıp reklam yapmak….ımmm bilmem ne kadar doğru?????Unutmayalım arkadaşlar reklamın iyisi kötüsü olmaz. Şimdi biz yaptık reklamı artık her tv kanalında, etkinliklerde, polemiklerde başrol olur beyefendi.

 14. Bu tarz mesleğimizi KÜÇÜMSEYEN haberlerden çok sıkıldım, ey TDD duy bu haberleri!!!

 15. Gizli hayranlık da denebilir 😀

 16. Bence kitabını tanıtmak adına yaptığı bir medya maymunluğu bu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir