Tam aşılı bireylerin %1’inden azı Kovid-19’a yakalandı!

korona, kovid, diyetisyen iş ilanları, diyetisyenlik ilanları, beslenme ve diyetetik iş ilanları

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi verilerine dayanarak Kaiser Family Foundation tarafından yapılan araştırmaya göre, Kovid-19 vakalarının %90’dan fazlası ve hastaneye başvuru ve ölümlerin ise %95’i aşı yaptırmayan kişilerde görüldü.

Kovid-19 aşısı yaptıranların sadece %0,004’ünden azı virüs nedeniyle hastaneye başvururken %0,001’den az kişi de virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Kovid-19 aşısı yaptıranların nadiren virüse yakalandığına ve bu oranın aşılı kişilerde %1’in altında olduğuna dikkatin çekildiği araştırmada, aşı yaptıran 163 milyondan fazla kişiden yaklaşık 6 bin 600 kişide Kovid-19 görüldüğü belirtildi. Hindistan’da görülen Delta varyantının ABD’de de görülmeye başlamasıyla ülkedeki vaka ve ölümlerde yeniden artış gözlemlendi.

Johns Hopkins Üniversitesinin verilerine göre, ABD’deki yeni vakaların yaklaşık yarısı (%46) Florida, Texas, California, Louisiana ve Missouri eyaletlerinde kaydedildi. California hariç vaka sayılarında artışın görüldüğü bu eyaletlerde nüfusun yarısından azı Kovid-19 aşısı yaptırdı.

aa.com.tr/tr/koronavirus/abdde-yapilan-arastirmaya-gore-tam-asili-kisilerin-yuzde-1inden-azi-kovid-19a-yakalandi/2322170

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir