Selülit neden olur?

selülit diyet listesi

Selülit, cilt altındaki yamru yumru yağ birikintileridir.  Neredeyse her kadında görülmektedir…

Bilimsel çalışmalar ve istatistikler 10 kadından 9’unda selülit olduğunu söylüyor. Biz her ne kadar kiloları suçlamaya meyilli olsak da aslında selülitin esas sorumlusu genlerimiz olarak kabul ediliyor. Genlerin ardından vücudumuzdaki toksinler ve hormonlar da selülit oluşumunu tetikleyen diğer faktörler.

İşte bu nedenlerden dolayı hekimler, vücutta bir kez selülit ortaya çıktığında bu çukurlu, portakal kabuğu diye tabir edilen ve hiç hoşumuza gitmeyen görüntüyü sıfırlamanın bir çaresi olmadığını belirtiyorlar.

Selüliti yok etmeye uğraşmaktansa, görüntünün kötüleşmesini ve vücutta selülitin artmasını engellemeye çalışmak daha mantıklı görünüyor. Üstelik bunun için pahalı kozmetikler, cerrahi müdahaleler değil.

Sağlıklı beslenme en iyi çare olarak gösteriliyor

Selülite karşı besinler selülit oluşumunu yavaşlattığı ve cildi sıkılaştırarak selülitli görünümü hafifletebileceği gözlemlenmiştir.

http://www.gercekdiyetisyenler.com/selulit-dusmani-besin/

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir