Sahte vitamin takviyesi açıklaması

ilaç, besin takviyesi, vitamin, mineral

Türk Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak, haberlere yansıyan 1,5 milyon lira değerinde sahte vitamin ele geçirildi başlıklı haber hakkında açıklama yaptı:

Düzenlenen bir operasyonda 1.5 milyon lira değerinde sahte vitamin ürünlerinin ele geçirildiği basına yansıdı. Ne yazık ki krizi fırsata çevirmek isteyen bazı kişiler her dönem halkın sağlığı ile oynuyor ve bunda bir sakınca görmüyor. Bunu pandemide yaşadık. COVID-19’a karşı kendini korumak isteyen vatandaşlarımızın hassasiyetleri ile oynadılar. Pek çok sahte vitamin, gıda takviyesi gibi sağlığa ilişkin ürünleri internetten reklamın ve pazarlamanın gücüne güvenerek satışa sundular. Daha geçtiğimiz günlerde içimizi kan ağlatan orman yangınları sürerken, bunu fırsat bilip yanıklarda kullanılan ürünlerin fiyatları internette zamlı bir şekilde satışa sunuldu. Türk Eczacıları Birliği olarak internetten ilaç satışıyla mücadele etmeye devam ediyoruz. Bu tarz sitelerin tespitini yaparak Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’na bildiriyoruz. Aynı zamanda kendi hukuk birimimiz aracılığıyla gerekli hukuki yollara başvuruyoruz. Fakat bu sorunun temelden çözülmesi için mevzuat değişikliğine ihtiyaç olduğunu kamu otoritesine bir kez daha hatırlatarak vatandaşlarımıza sesleniyoruz: İlacın ve sağlığa ilişkin ürünlerin adresi eczanelerdir. Eczacınıza güvenin, sağlığınızdan olmayın.

saglikaktuel.com/haber/sahte-vitamin-aciklamasi-75491.htm

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir