Sağlıklı yaşam ve beslenme koçluğu uzmanlık eğitimi diyetisyenleri çileden çıkardı!

Sağlıklı yaşam ve beslenme koçluğu uzmanlık eğitimi

İlkolkul mezunu olanlara sağlıklı yaşam ve beslenme koçluğu uzmanlık yetki belgesi verilmesi Sağlık bilimleri Beslenme ve Diyetetik lisans mezunu sağlık profesyoneli olan Beslenme ve Diyet Uzmanlarını haklı olarak kızdırdı.

İlkokul mezunu olan bir kişinin alacağı sertifika ile koçluk adı altında diyetisyenlik yapmasının önü açılmıştır. Artık sağlığınızı, beslenmenizi, bu konuda en az lisans eğitimi almış birine değil, ilkokul mezunu olup sertifika almış birine bırakabilirsiniz. İki çeşit sertifika vardır, biri minimum ilkokul birisi lise eğitimi gerektirmektedir.

Sağlıklı yaşam ve beslenme koçluğu uzmanlık eğitimi

Diyetisyenler tepki gösterdi

Sağlık bilimleri Beslenme ve Diyetetik lisans mezunu sağlık profesyoneli olan Beslenme ve Diyet Uzmanlarını haklı olarak kızdırdı.

gercekdiyetisyenlersitesi Hesap sahibi dün bizi anlamsız DM yağmuruna tutarak engellemiştir. #Repost @profdrmuratbas with @get_repost
・・・
Adamın birinin canı sıkılmış, bakmış bu işe para veren de var, 750 ₺ ye bir kurs açmış adına “Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Koçluğu Sertifika Programı” demiş. Küçümsediğimden değil ilkokul ve lise mezunu olmak da yeterli üstelik. Biz “DİYETİSYEN” ünvanı vermek için öğrencilerimize 4 yıl eğitim veriyoruz ve onları en az 1240 saat staja yolluyoruz. Yetmez yüksek lisans yapın diyoruz. Öyle kursla falan DİYETİSYEN olunmaz kardeşim. BESLENME KOÇU da olunmaz. SAĞLIKLI YAŞAM KOÇU da olunmaz. O zaman DOKTOR olma kursu da açalım, MÜHENDİS olma kursu da açalım, AVUKAT olma kursu da açalım. @saglikbakanligi ve bu kurslara izin veren @tcmeb i halk sağlığına zarar veren bu insanlara karşı birlik olmaya davet ediyoruz #diyetdiyesyeninişidir#tepkinikoydiyetisyen#diyetisyenolmakbunugerektirir
@selahattindonmez @dilarakocakiyiyasam@diyetisyenberrinyigit @ferinbatman@dilsatbas @diyetisyenalidereli@dytsumeyra @diyetisyenipekagaca@dytmervetigli @dytnevaoya@diyetisyenburcucomert @dytmugeozyurt@sefdiyet @uzmdytpinarkuralenc@muge.ozturna @mugeaksubeyazit@diyetisyenberrinyigit @diyetisyen@dyt_elvanodabasi @sametyaglii@nildiyetonline @jnnaksoy @akdursevinc@dytbengulakgun @olcaybaris @dytmag@dyt_nihaltuncer @yekbu@dr.dyt.ozgekucukerdonmez@dyt.hulyacagatay @dyt.denizsafak@dyt_tolgadogan @dytasliicingur@dytserapakyol @dytmehlika

dyt_haticebilici Gerçek Diyetisyenlere verdiğiniz destekten dolayı çok teşekkür ederiz❤🤗🤗🤗

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. Kesinlikle kabul edilemez bir durum, diyetisyen olarak bu durumu kabul etmiyorum. Milli eğitim bakanlığı veya bu işyerinin açılmasına izin veren hangi kurum ise oraya mail veya resmi kanallarla tepkimizi dile getirmeli bu tür bir yerin kapatılmasını sağlamalıyız. Resmi kanallarla Türkiye Diyetisyenler Derneği bu işe el atmalı. İzin veren kuruma resmi yazı yazarak buranın kapatılmasını sağlamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir