Sağlık-Sen Başkanı: Tüm sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesini talep ediyoruz

sağlıksen, sağlık-sen, sağlık sendikası

Sağlık-Sen Başkanı Semih Durmuş tarafından yapılan yazılı açıklamada, Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in sözleşmeli personelin yaşadığı sorunların son bulması ve kadroya geçirilmesi için yıllardır mücadele ettikleri belirtildi. 6’ncı Dönem Toplu Sözleşme hükmü gereği sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesiyle ilgili ilk toplantının geçen hafta yapıldığını kaydeden Durmuş,

Memur-Sen olarak, 2011 ve 2013 yıllarında olduğu gibi süreli-süresiz sözleşmeliler, vekil ebe-hemşireler, kamu dışı aile sağlığı çalışanları, ek ders karşılığı çalışanlar gibi tüm sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesini talep ediyoruz, dedi.

‘Geçici personel’ iken sözleşmeli personel statüsüne geçen (4/c’den 4/b’ye) kamu görevlilerinin hizmet sürelerinin dikkate alınarak eğitim durumlarına uygun kadrolara geçirilmesinin de talep edildiğini ifade eden Başkan Durmuş,

Çalışma barışını zedeleyen ve birbirinden çok farklı ekonomik, özlük ve sosyal haklara sahip sözleşmeli türlerine son verilmeli, ifadelerini kullandı.

Ayrım yapılmaksızın tüm sözleşmeli personel kadroya geçirilmeli

Durmuş açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verdi:

Kamuda keşmekeşe neden olan ve çalışanlar arasında bitmek bilmeyen bir huzursuzluğa sebep olan sözleşmeli istihdam türleri hem günümüzün Türkiye’sine yakışmıyor hem de birçok sorunu beraberinde getiriyor.

Talebimiz, tüm sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi ve ‘kamu hizmeti memur eliyle verilir’ anlayışına uygun olarak birbirinden farklı istihdam türlerinin sona erdirilmesidir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile yaptığımız toplantıda da bu taleplerimizi yeniden dile getirdik ve ilgili çalışmamızı sunduk. Ayrım yapılmaksızın tüm sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesini ve sözleşmeli istihdam türlerine son verilmesini talep ediyoruz. Sözleşmeli çalışanlarımız adına Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak beklentimiz, iş barışını sağlayacak düzenlemenin en kısa sürede yürürlüğe girmesi ve düzenlemenin tüm sözleşmelileri kapsamasıdır.

medimagazin.com.tr/saglik-calisani/saglik-sen-baskani-durmus-tum-sozlesmeli-personelin-kadroya-gecirilmesini-talep-ediyoruz-102258

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir