Sağlık personelleri unvan değişikliği sınavını bekliyor

meb unvan değişikliği, Unvan Değişikliği Sınavı kpss, unvan değişikliği nedir, unvan değişikliği nasıl olur, unvan değişikliği sınavı, unvan değişikliği sınav soruları, unvan değişikliği diyetisyen, unvan değişikliği diyetisyen soruları, unvan değişikliği 2017, unvan değişikliği 2016, unvan değişikliği 2015, unvan değişikliği 2006, unvan değişikliği 2004, diyetisyen unvan değişikliği, unvan değişikliği yönetmeliği

FETÖ/PDY terör örgütü tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz kalkışması diğer bazı konularda olduğu gibi Unvan Değişikliği Sınavı çalışmalarını da olumsuz etkilemiş ve sınavın ertelenmesine sebep olmuş olabilir; ancak milletimizin dirayeti sayesinde artık bu süreç aşılmıştır.

15 Temmuz gecesi ülkemize, milletimize ve devletimize karşı yapılan darbe girişimini püskürten aziz milletimizin birer ferdi olan cefakâr Bakanlığımız personelinden büyük bir çoğunluğunun beklentisi içinde olduğu Unvan Değişikliği Sınavının her yıl yapılmasına yönelik beklentimizi yine ilk yazımızda belirtmiştik.

15 Temmuz gecesi gerek görevi başında gerekse sokaklarda tankların önünde yine Bakanlığımız personeli vardı, bu gerçeği unutmamak gerekir.

Unvan Değişikliği Sınavının rutine bindirilmesi, Sağlık Bakanlığındaki bürokrat ve idareciler için küçük bir adım gibi görünebilir ama herhangi bir bölüm bitirip unvan değişikliği sınavının yapılmasını bekleyen personel için büyük bir adımdır.

Sayın Bakanımızdan, her unvan ve branş için kadro sayılarının mümkün olabildiğince geniş tutulduğu, daha esnek sınav sorularının olduğu ve puanlamada çan eğrisi sisteminin uygulandığı  (Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde bunu engelleyen bir hüküm yok) Unvan Değişikliği Sınavının bu yıl içinde yapılmasını bekliyoruz.

Personel Sağlık Haber

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir