Sağlık personelini yaşat ki sağlıkta dönüşüm yaşasın

sağlık kurumları işletmeciliği, sağlık yönetimi, sağlık hizmetlerinde iletişim, sağlık bölümleri açıköğretim

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!” Aynı durumu sağlıkta dönüşüm için de “Sağlık çalışanını yaşat ki sağlıkta dönüşüm yaşasın” şeklinde söyleyebilir miyiz?

en çok kazanan meslekler, sağlıkta en çok kazanan meslekler, maaşı en yüksek işler, doktor maaşları,

Sağlık çalışanlarını yaşatmak için sağlıkta dönüşümün birinci fazında yeterli hassasiyet gösterilmiş midir?
Gösterilmediğini sonuçlarını yaşayarak tecrübe ettik. Sağlık hizmeti alanlar ile sağlık hizmeti sunanlar arasındaki memnuniyet farkı sağlık çalışanlarını yaşatmaya yönelik yeterli hassasiyetin gösterilmediğinin açık bir göstergesidir.
Sağlıkta dönüşümün kalıcı hale gelebilmesi, birinci fazda yapılan uygulamaların açmış olduğu yaraların, ikinci fazda onarılmasına ve sağlık çalışanlarını yaşatacak adımların atılmasına bağlıdır.

en çok kazanan meslekler, sağlıkta en çok kazanan meslekler, maaşı en yüksek işler, doktor maaşları,

Nedir bu adımlar?

Öncelikli olarak sağlık hizmetine başvuru oranının 2’den 9’a çıkmış olmasıyla birlikte hekimlerin nicelikli sağlık hizmeti sunmasını beklemek yerine, nitelikli sağlık hizmeti sunmasını sağlayacak şekilde sistem revize edilmesidir.

Sağlık çalışanlarını asosyal yaşama mahkum eden istihdam sorununun çözülmesidir. Döner sermayedeki adaletsizliği sona erdirecek yönetmelik değişikliğinin yapılmasıdır. Sistemin her aşamasında tüm paydaşları ile birlikte maksimum verimliliğin esas alınmasıdır. Sonuç itibari ile bu alanlarda bir başarı elde edilirse sağlık çalışanını yaşat ki sağlıkta dönüşüm yaşasın diyebiliriz. Sonuç itibarıyla bu alanlarda bir başarı elde edilirse sağlık çalışanını yaşat ki sağlıkta dönüşüm yaşasın diyebiliriz.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir