Sağlık İl Müdürü: “Diyetisyenler büyük sorumluluk üstleniyor”

ender güngüneş

Sağlık İl Müdürü Dr. Ender Feramiş Güngüneş: Sağlıklı nesiller için bireyi ve toplumu bilinçlendiren diyetisyenler, halk sağlığının korunması ve geliştirilmesinde büyük sorumluluklar üstlenmişlerdir.

Obezite her geçen gün artış göstermekte

6 Haziran Diyetisyenler Günü nedeniyle bir açıklama yapan Sağlık İl Müdürü Dr. Ender Feramiş Güngüneş,

Bireylerin ve toplumların beslenme alışkanlıklarını değerlendirerek onlara uygun beslenme plan ve programları üreten, sağlıklı nesiller için bireyi ve toplumu bilinçlendiren diyetisyenler, halk sağlığının korunması ve geliştirilmesinde büyük sorumluluklar üstlenmişlerdir. Diyetisyenlik mesleğinin önemi; fazla kiloluluğun ve obezite sıklığının dünyada giderek arttığı günümüzde her geçen gün daha da ön plana çıkmaktadır.

Dünyada hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarının da etkisiyle obezite her geçen gün artış göstermekte, halkın sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirilmesi önem arz etmektedir.

Sağlığın korunması ve geliştirilmesine önemli katkısı olan, sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığının kazandırılmasında büyük rol oynayan, birçok hastalığın tedavisinde görev alan, toplu beslenme hizmeti verilen kurumlarda sağlıklı beslenme lehine uygulamalar yapan tüm değerli Diyetisyenlerimizin 6 Haziran Diyetisyenler Gününü’nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim…

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir