Sağlık Bakanlığı’nın 38 ₺’lik giyim yardımı protesto edildi!

Sağlık Bakanlığı KPSS ataması logo

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi Polikliniği önünde bir araya gelen Ses Üyesi sağlık çalışanları, biz 4 işlemle 38’i bulamadık, siz nasıl buldunuz? sorusunu Ankara’ya yönelttiler. SES Diyarbakır Şubesi İşyeri Temsilcisi Recep Oruç,

Artan enflasyon ve derinleşen ekonomik kriz emekçileri yoksullukla baş başa bırakırken, bakanlığın bize layık gördüğü giyim yardımı ancak çorap yardımı olabilmektedir. Maaşlarımız başta olmak üzere üretilen her emekten kesilen vergilerle oluşan kamu kaynakları, rantçılara peşkeş çekilmekte ve emekçilerin hakları gittikçe daha fazla gasp edilmektedir. Kamu hizmetlerine ayrılan kaynaklar, sağlık sistemi başta olmak üzere her geçen gün daha da kısılmaktadır. Artan enflasyonla birlikte daha da yoksullaşan halktan ve emekçilerden toplanan vergiler, kimlere aktarılmaktadır? Bir formanın en az 500 ₺, önlüğün 300 ₺, terliğin 300 ₺ olduğu bir ekonomide, verilen giyim yardımı sağlıktaki sömürüyü en net şekilde gözler önüne sermektedir, diye belirtti.

Bakanlık bu tutarı revize etmeli

Oruç,

Pandemi boyunca büyük özveriyle emek veren sağlık emekçilerine reva görülen bu rakamlar aklımızla dalga geçmektir. Bakanlığın bir an önce bu rakamları revize etmesi ve sağlıkçıların günümüz enflasyon ve alım gücüne göre giyim yardımı alması konusunda gerekli adımları atmasını talep ediyoruz, çağrısı yaptı.

Eylem, alkışlarla son buldu.

saglikpersonelihaber.net/sendika/saglik-bakanliginin-38-liralik-giyim-yardimi-protesto-edildi-h19562.html

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir