Sağlık Bakanlığı’nda promosyon soruşturması

hudut ve sahiller

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nde promosyon soruşturması açıldı.

Medimagazin‘in aktardığına göre, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, banka promosyonlarında usulsüzlük yapıldığı ve promosyon paralarının usulsüz harcandığına yönelik iddialarla ilgili soruşturma başlattıklarını açıkladı.

Bakanlık müfettişleri, iddialarla ilgili ciddi tespitlere varınca bakanlık da ilgililer hakkında hukuki süreç başlattı. İddiaya göre Genel Müdürlük, yetkisi olmadığı halde, “bağış” adı altında banka promosyonlarıyla, usulsüz şekilde bazı hastanelere medikal ve tıbbi malzeme sağladı.

Hukuki süreç başlatıldı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu‘nun konuyla ilgili önergesine verdiği yanıtta, soruşturmayı doğruladı ve hukuki süreç başlattıklarını söyledi.

Tanrıkulu usulsüzlüğün boyunun yaklaşık 10 milyon lira olduğunu öne sürerken, Bakan Akdağ yazılı cevabında şöyle dedi:

Bakanlığımız denetçileri tarafından yapılan inceleme sonucu düzenlenen soruşturma raporu, muameleye konulmuştur. İlgili soruşturma raporunda banka promosyonu kapsamında alımı yapılan tıbbi cihaz veya medikal malzeme alımı iddiası hakkında denetçiler tarafından tespitler yapılmıştır. Bu husus ile ilgili olarak hukuki süreç devam etmektedir. İlgili konuda. Bakanlığımız sağlık denetçileri tarafından yapılan inceleme sonucu düzenlenen tazmin raporu, gereğince yürütülen hukuki süreç devam etmektedir.

Haber 7

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir