Sağlık Bakanlığı’na 20.000 personel alımı ile ilgili tüm detaylar

sağlık bakanlığı diyetisyen

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, katıldığı bir programda, önümdeki günlerde Sağlık Bakanlığı’nın yapacağı alımlar için açıklamalarda bulundu.

Bakan Akdağ 20 bin sağlık personeli alınacağını duyurdu. Peki Sağlık Bakanlığı 20 bin personel alımı ne zaman başlayacak?, 20 bin personel alımı başvuruları nasıl ve ne zaman olacak?

20 bin sağlık personeli alımının tüm detayları!

Son dakika 20 bin sağlık personeli alımı ve Son dakika 20 bin sağlık memuru personeli  ilgili tüm güncel gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz..

Bakandan atama müjdesi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Anadolu Ajansı  Editör  Masası’na konuk oldu. Birlerce aile hekimini beklediği haberi veren Bakan Akdağ, nöbet uygulamasını kaldıracaklarını söyledi. Sene sonuna kadar 20 bin sözleşmeli personel alacaklarını da dile getiren Bakan Akdağ’ın açıklamalarının satır başları şöyle:
Fırat Kalkanı operasyonu ile Türkiye, bölgenin  kudretli bir devleti olarak elbette kendi halkı için ve Suriye halkı için  gerekenleri yapacaktır. Bunu yapmak gerekiyordu, yaptık ve çok da başarılı  biçimde gerçekleşti.
Bakan Akdağ,
Eylül ayına  yetiştiremeyebiliriz ama bu sene sonuna kadar 20 bine yakın sözleşmeli sağlık personelini  inşallah göreve başlatacağız, dedi.

20.000 Sağlık memuru alımı

Sağlık Bakanlığı bünyesine alacağı 20 bin sağlık memuru alımı için başvurular, bakanlıktan yapılacak duyuru ile başlayacak. Söz konusu başvuru ise yapılacak duyuru ile birlikte başvuru yönergesi verilecek.

Aile hekimlerine nöbet

Aile  hekimlerinin hafta sonları ayda 8 saat zorunlu nöbet tutmasıyla ilgili mevzuatımız vardı. Bununla ilgili mevzuatı değiştirdik, kanuna yazdık. Şu anda en son yaptığımız torba kanunla birlikte Cumhurbaşkanımızda. Cumhurbaşkanımız da onaylarsa, aile hekimleri zorunlu olarak ayda 8 saat nöbet tutmak durumunda kalmayacak.

Askeri hastanelerin devri

Askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığı’na  devredilmesi  ilgili hukuk tamamlandı. O hukuk bize bir ay içerisinde  devrin tamamlanmasını söylüyor. Önümüzdeki hafta cuma günü inşallah devri  tamamlamış olacağız. Hastaneleri, personelleri ile beraber devralmış  olacağız.

Haber7

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir