Sağlık Bakanlığı SHM’lere danışman alımı sonuçları neden açıklanmıyor?

Sağlık Bakanlığı 2017 personel alımı diyetisyen

Bilindiği üzere Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi kapsamında alınacak 200 danışman için istihdam duyurusu 23/05/2018 tarihinde yapıldı ve başvurular alındı.

Aradan yedi aydan fazla bir zaman geçmesine karşın Sağlık Bakanlığı Sağlıklı Hayat Merkezlerine danışman alımı sonuçları hala açıklanmadı. Gerçek Diyetisyenler Sitesi sonuç açıklama tarihi ile ilintili olarak hsgm.diyetisyen@saglik.gov.tr adresine yolladığımız mail henüz yanıtlanmadı.

Her gün konu ile ilgili sorularla karşılaştığımız için bu başlık Diyetisyen meslektaşlarımızın “Sağlık Bakanlığı SHM’lere danışman alımı sonuçları” ile ilgili soruları için oluşturulmuştur. Konu ile ilgili gelişmeleri yorum kısmından yazarak katkıda bulunabilirsiniz.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

378 Yorum

 1. Arkadaşlar bir sorum olacaktı yedek liste oluşturma gibi bir durum var açıklayabilecek olan var mı

  1. Merhabalar , acaba psikolog alımı mülakatlarında sorulan sorular hakkında bilgi edinen var mı? Paylaşabilirse sevinirim.

 2. proje bittiğinde iş de sona mı erecek bilgisi olan var mı bu konu hakkında?

  1. Sanmıyorum ya sürekli süreyi uzatırlar ya da kadroya geçirirler benim arkadaşım aspb projesinde ve proje 5 ay daha uzatıldı

   1. Arkadaşınızın maaşı ne kadar acaba bilginiz var mı??

  1. Goreve baslangic ne zaman

 3. Fizyoterapist alımına dair bişey yok. Ne oldu şimdi…
  Telf nu açmıyrlar açan da başka yerehavale ediyor

  1. Fzt sonuclari da var. Sozlesme imzalanacak

   1. Fzt sonuçlarını nasıl öğrenebiliriz

   2. Torpil konuşmuş yine helal valla hiç şasırmdm çünkü burası Türkiye her türlü iş döner burda

  2. Sonradan fizyoterapist sonuçları da eklendi. Herkese hayırlı olsun

 4. http://www.gercekdiyetisyenler.com/6-ay-sonra-saglik-bakanligi-shmlere-danisman-alimi-sonuclari-aciklandi/

  Kendim bu listede yer almamış olmama rağmen kazananları tebrik ediyorum. Mülakata gireceklere de başarılar diliyorum.

  1. Atanan arkadaşlara hayırlı olsun. Bende kısa listede yer alamadım lakin geçte olsa açıklanması sevindirici.

  2. Adil bir puanlama yok listede bulunan birkaç arkadaşı bizzat tanıyorum ne yüksek lisans ne iş deneyimi var ama listedeler hakkımı helal etmiyorum !!

   1. Zaten sınavsız alınması bunu gösteriyordu. Biz torpili olmayanlar boşuna beklemişiz. Hakkıyla girenlere hayırlı olsun. Torpil ile girenler de bir buçuk sene başkasının hakkı olan parayı yiyeceksiniz benim de hakkım helal değil.

   2. Evet sınavsız olması her şeyi gösteriyor hak yiyenlere ben de hakkımı helal etmiyorum

  3. Resmen torpil dönmüş yazıklar olsun ! Bu listedeki birkaç arkdaşı tanıyorum ne yl ne iş deneyimi ne dil var ama kısa listedeler !!

  4. Projeye girenler bence proje bittikten sonra bike çıkmayacak kadroya geçerler

  1. Nerde açıklandı ben göremiyorum

 5. Ankarada ki arkadaslar üzeyir beye ulaşsın

 6. Bundan önceleri de ay sonunu bekleyin, göreve başlamanız da diğer ayın ortalarını bulur diye bilgi verip duruyorlardı. Temennim açıklanması. Ancak, hiç ışık yok bu hususta.

  1. Değerli arkadaşlar lütfen kesin bilgi sahibi olmadan paylaşmayin , bugün de bir sonuç yok.arayip ulaştıgimda tek söyledikleri bizde bilmiyoruz komisyonda cv ler.yedi ay oldu bu cevap belki de bir oyalama sadece.

  2. Hocam zaten sürekli denilen şey şu komisyon ve ilgili bakanin dışında herhangi kimse kesin bilgili olmasi gibi bi durum söz konusu olamaz. Ama maalesef ısrarla belki iyiniyetle öyle konuşulan yorum yapilan sözleri bilgiymiş şeklinde aktarıyorlar. Maalesef ki biz her defasinda bi umut diye inanıyor takip ediyoruz. Iyi niyet umut motivasyon diyoruz ama bence artık şu yorum ve tahminleri herkes kendine saklasın kesin bilgiymiş gibi aktarilmasin.

  3. Kesin bilgi diyerek bizi tekrar umutlandırdınız bugünde açıklanmadı. Hiç hoş değil cidden. Artık ben bir alım olacağını dahi düşünmüyorum zaten 1-2 ay sonra atama yapılacak. Resmen kandırıldık 200 kişi almak bu kadar zor olmamalıydı.

  4. 1ay önce telefonda bana proje ülkenin kötü durumundan dolayı iptal denildi ümidimi ozamn kestim zaten herkes yine belki olur diye söylerken bu ay artık tam anlamıyla verilen bilginin doğru olduğunu anladım

  5. Arkadaşlar yarın cimere konuyla ilgili mail atalım. Belki çok miktarda mail giderse bir acıklama yapabilirler.

   1. Merhabalar arkadaşlar,
    Daha evvel konuyla ilgili CİMER’e mail attığımda şu şekilde bir cevap aldım:
    ‘Sayın Başvuru Sahibi

    Müdürlüğümüze ulaşan xxx sayılı CİMER Başvurunuz değerlendirilmiştir.

    Personel alımları Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldığından, konu ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğü olarak yapılacak bir işlem bulunmamaktadır.

    Bilgilerinize sunulur.’

    Başvurum önce Sağlık Bakanlığı’na oradan da Personel hizmetleri başkanlığına yönlendirilmesine rağmen ‘bu olay bizlik değil Sağlık Bakanlığı cevaplasın’ gibi bir cevap aldım. Bugün tekrar CİMER’e yazdım ancak farklı bir cevap alabileceğimi ne yazık ki ummuyorum. Konu ile ilgili birçok kişi mail atarsa veya faks çekmek gibi farklı bir yola gidilirse bir nebze daha dikkat çekebiliriz diye düşünüyor/umuyorum.

  6. Merhaba.Az önce halk sağlığı genel müdürlüğünü internetteki numarasından aradım oparatör ilgili birime aktardı bir hanımefendi çıktı bende proje iptal mi oldu diye sordum hayır siteyi takip edin bu hafta açıklanabilir dedi umarım doğru çıkar artık.Burada bekleyenler için de yazmak istedim

   1. Hangi birim bilgiyi verdi peki

   2. Birimin adını bilmiyorum ama konuyu söyleyince 5451 ya da 5917 ye yönlendiriyorlar mayıstan beri arıyorum bende.Umarım açıklanır artık

 7. Ne olur açıklasın yaa ne olur Allahım kalbi temiz olanlar dua etsin bugün bitsin bu iş

 8. Kesin denilen bilgi bugün açıklanacak mı bakalım 🤔

  1. 2 gün önce aradım bana öyle birşey bile demediler kaldıkı bu projdn haberleri bile yok

   1. Hibenin de üstüne yattılar heralde, hesap verdikleri bir sistem yok çünkü, şimdi den sonra alsalar bile bunca ay beklentmelerinin aciklamasi olur mu
    Hiç sanmıyorum, hak olan herşeyi lütuf olarak sunmaya çalışıyorlar

  2. Ben aradığımda yönlendiriliyorum cevap veren bile olmuyor,ama bugünde açıklanmazsa umudu kesmek gerekiyor gibi söylenen tarihler mantıklı

   1. maalesef umudu kesmek lazım artık

   2. Aynen senesi geliyor artık. Kaç aydır neyi inceliyorlar bu kadar 200 kişi alınacak.

   3. Nereyi arıyorsunuz ? Nerden Bilgi alıyorsunuz

   4. Ya artık bu projenin akıbeti ne olacak bilemiyorum ama cidden yıldım şikayet edebileceğimiz bir yer var mı bu durumu ?

   5. Artık 2019 a giriyoruz proje zaten 2020 yılı mayıs ayında bitiyor büyük ihtimalle alımlar durdu hali hazırda bakanlıktan çalışanlar transfer edildi çünkü düşünün faaliyeti devam eden bir projede bu kadar büyük çaplı bir istihdam gecikmesi yaşanmaz hizmet aksamasın diye transfer edilen bakanlık çalışanları süresiz olarak çalışmaya başlamış olabilir projede yine de vazgeçmemek gerek Ankara’da ikamet eden arkadaşlar bu yazıyı okuyorsanız elinizi vicdanınıza koyun belki hepimizin hayatını değiştirebilirsiniz tek yapmanız gereken Halk Sağlığı Genel Müdürlüğüne gidipin ve orada Baki Bey’i ya da Üzeyir Bey’i bulup projenin durumu hakkında bilgi edinip buraya yazın. Bu iki isim proje ile yakından ilgili.

  3. Arkadaşlar yarın cimere mail atalım. En azından belki durumla ilgili çok miktarda mail giderse bir açıklama yapılır.

 9. Sağlık bakanlığı bütçe görüşmeleri oldu 2019 alımları konuşuldu. Bu konuya rastlayamadım. Bu bütçede planlaması yapılmış olması gerek. Kısa zamanda bir haraket olacağını umuyorum. Ulaşabilenler telefon, milletvekillerinden sorma vs devam edelim.

  1. En net yapılan yorum;bir arkadaşımızın edindiği “28 Aralık kısa listenin açıklanacağı, 14 ocak göreve başlangıç tarihi , 5 gün mülakat sürecek güvenlik soruşturması tamamlandı. Bilgi kesin. 28 aralığı bekleyelim.”şeklinde.

   1. İnşallah. Artık çığlık atasım var!!

   2. Bilgi için teşekkürler

   3. Bu bilgiyi nereden aldığınız öğrenebilir miyim ?

   4. Kısa liste acıklanacaksa 5 günlük mülakat kimler icin kıymetli kardesim,herkes girecek mi kısa listedekileer

   5. Kısa liste acıklanacaksa 5 günlük mülakat kimler icin kardesim,herkes girecek mi kısa listedekiler

   6. Bu bilgi neden bir arkadaşımıza veriliyor. Sürekli arayan kişiler var. Bir bilgimiz yok deniliyor ama arada birkaç kişiye farklı cevaplar veriliyor. Bu da o cevaplardan birisi gibi geliyor.

   7. Yedi aydır bekliyoruz bir hafta daha bekleyelim.umarim bu bilgi kesindir 200 kişi işsizlikten kurtulur.

   8. Bu haberiniz umarım doğruluk payı içeriyordur. Bilgi kesin gibi ifadeler de kullanmışsınız. Onca insanın umudu tekrar tekrar kırılmaz inşallah. Hakkımızda hayırlısı olur

   9. Bugün Halk Sağlığını aradım ve net bir tarih belirtmediler yani Aralık 28’de bir açıklama olması söz konusu değil. Bu bilgiyi nerden öğrendiniz ?

   10. gerçekten artık yıl sonuna kadar açıklanmazsa ciddi anlamda bu proje askıya alınmış demektir. yani umutsuz olmamaya çalıştım hep ama bu kadar zaman bu kadar az alım olmasına rağmen açıklanmaması buna işaret ediyor maalesef..

   11. Kaş yaparken göz çıkarmayın lütfen! Bilgilerinizi diğer arkadaşlarında söylediği gibi kendinize saklayın. Bunca insanı umutlandırarak sonrasın da olmayınca hezeyana uğratmaya kimsenin hakkı yok. Kesin bir bilgi diye cümleye girmek çokta doğru değil. Lütfen cümlelerinize ”Muhtmelen…” gibisine başlarsanız daha iyi olur.

  2. Bilgi alabildiğiniz birimler hangisi acaba, halk sağlığı en son yönetim hizmetleri birimine yönlendirdi, onlarda bizimle ilgili değil diyorlar ancak sonuç olarak halk sağlığında da kim ilgileniyor net bilgi yok.
   ‘Kesin bilgi’ alan arkadaş varsa yönlendirirse seviniriz.! 🙁

  1. Değerli arkadaşlar genclik ve spor bakanlığı sonuçlarinida gündeme getirmişlerdi. Ankarada yaşayan arkadaşlar sağlık bakanlığından direk gidip bilgi almaya çalışabilirmisiniz.telefonla ulaşılabilecek her birini aradım lakin net bir bilgi edinemedim.

   1. hocam çok doğru diyorsunuz, ankarada yaşayıp alıma başvuran arkadaşlarımız (psikologlar, diyetisyenler, fizyoterapistler, çocuk gelişimciler) doğrudan bakanlığa gidip bilgi almaya çalışsalar çok iyi olur, en azından alımın unutulmadığını göstermiş oluruz. bakanlıkta bu iş ile kim ilgileniyor, kimse ilgilenmiyorsa birileri bu görevi üstlenmeli bunu bir anlatmak lazım

  2. Daha yeni aradım bizim bir bilgimiz yok dediler alım olckmı olmuyckmı o bile belli değil iken nasıl bu 28 aralık bilgsni öğrendnz

 10. Kıymetli arkadaslar kesinlikle alım olmadı bazı yerlere gecici görevlendirmeler yapıldı ve bazı yerlerinde kadrolu personelleri göreve basladı.Danısman olarak alım gerceklesmedi

 11. Yok mu bir haber alan

  1. Halk sağlığını aradığımdı 54 51 e yönlendiriyor fakan açan kimse yok.

  2. Ben de aradım görüştüm iptal söz konusu değil fakat bir şey söyleyemiyoruz denildi. Sonrasında Alımlar oldu mu diye sorduğumda bizim bilgimiz dahilinde alım olmadı denildi lütfen arkadaşlar kendi yorumunuzu yaparken kesin Bilgi almış gibi yazmayınız bir umut bekliyoruz hepimiz

   1. kesinlikle.. geçen de dedim söylenenler sadece tahmin ya da kulaktan duyma şeyler. bi bilgi söz konusu olamaz çünkü bizim telde muhattap olduklarımız bile bilmiyor. komisyonda şuanda her şey. yani alım olacak mı varsa olacak kişilerin listesi ve ne zaman ilan edileceği vs..

   2. Sayın diyetisyen burda ki insanların kendi yorumlarını kesin bilgi olarak yazdıgını düşünmüyorum çünkü hemen hemen ya yakın cvplar alıyoruz yada hiç bir bilgi alamadığımız günlerde oluyor burda bir kişinin bilgi almayıp onu kendi yorumu gibi göstermesinin kimseye bir faydası olmayacağının bilincinde insanlar oldugunu düşünüyorum ayrıca aradığımız zaman farklı Kişiler telefona çıkıyor farklı yerlere yönlendiriliyoruz ve şuda varki aylarca bu iş için bekleyen insanlara alım olmş ise eğer alım yaptık biz demek yerine bilmiyoruz diyip konuyu kapatmak onlar için daha kolay bir yol vede bilmiyoruz biz demek gibi bir cvp sizi tatmin etmiş ise çok güzel bence siz bir bukadar daha bekleyin ozaman

   3. Biz torpille alım yaptık mı dicekler ? Tabi ki komisyonda diyorlar :))

  3. arkadaşlar, bu proje dünya bankasından alınan hibeyle yapılacaktı. paraları alıp projenin gerektirdiği şekilde alımı gerçekleştirmeme kararı alınsa haberimiz bile olmaz. sizce ne yapmalıyız? fikri olan lütfen paylaşsın. her gün buraya gelip kontrol eden arkadaşlar eminim ki vardır. ben de bunlardan biriyim. cimere tekrar mı yazmalıyız (alınan hibe miktarını ve projenin gerçekleştirilmesi gerektiğini vurgulayarak ). ya da bazı haber kanallarına mı iletsek bu durumu? her ne yapacaksak başvuran herkesin katılımı önemli. mantıklı bir şeyler yapmalıyız yoksa alımın kaynayıp gideceğini düşünüyorum.

   1. Twitter kullanan arkadaşlar bakana twit atsana ya da etiketleyerek kendisini durumu belirtse işe yaramaz mı acaba

   2. twitterdan duyurmak için sayımız az sanırım, ama kullanan arkadaşlar deneyebilirler, halk sağlığında tanıdığı olan arkadaşlar en azından alımla kimin ilgilendiğini öğrenseler de yetkilileri telefondan arasak

   3. cimere daha önce de yazılmıştı sadece komisyonda deniliyor. bence yetkili birilerine ulaşmalıyız.twitterdan bakacaklarını sanmıyorum çünkü herkes etkinlik yapıp etiketliyor bakanı ve o da hiç oralı olmuyor. ankarada olan arkadaşlarımız gidip birebir sorarsa daha iyi olur. bu şekilde muhtemelen üstünü kapatıp alımı gerçekleştirmeyecekler. birilerine ulaşıp bastırırsak en azından aramızdan birileri işe başlamış olacak .bence birlik olup bişeyler yapalım

   4. ben de hergün buraya bakmaktan çok yoruldum artık. cimere yazamakla pek birşey elde edemiyoruz bence.onlarda komisyonda diyorlar sadece. tabiki yine de yazabiliriz yazalım derseniz. bence biraz organize olup birşeyler yapmalıyız. ankarada olup başvuran illaki vardır o arkadaşlar gidip birebir sorup yetikili birileriyle konuşsalar çok iyi olur. kimin yetkili olduğunu bulup topluca mail falan atıp durumumuzdan haberdar etsek çünkü aylardır böyle oturup onların açıklama yapmalarını bekliyoruz. en azından iptal edildiyse bari bizde umudumuzu keselim. yok alım olacak diyorlarsa biz biraz bastıralım çabuk açıklasınlar .hiç olmazsa aramızdan birileri işe başlasın.

 12. Hakim dayı peki ne zaman acıklanacak

 13. Merhaba
  Sabırla konuyla ilgili ardarda5-6noyu aradım. Halk sağlığından sağlık bakanlığı yönetim hizmetleri, genel müd yardımcıları, bazı birimler… Herkes bizle ilgili değil deyip başka numara verdi. Sonuç konuyla ilgili beklenildiği bilgisini birçok yere ulaştırmış oldum. En azından başkaları arayınca bu kadar şaşırmazlar 🙂 sonuç olarak “proje devam ediyor ama sonuç ne zaman açıklanır o belli değil “noktasındayız. Bence fırsat bulan sabırla arasın bu bile hızlandırabilir

  1. Geçen hafta aynı şeye maruz kaldim bende butce ve projeler daire baskanligi yonetim hizmetleri vs hepsi biz ilgilenmiyoruz diyorlar, hatta ne zaman aciklanacagina dair artik kendilerinin de bir öngörülerinin bulunmadigini söylemişlerdi

  2. Kimse boşuna umutlanıp beklemesin. Torpiller yapıldı herkes yerine yerleşti. Sadece ilan edilmesi bekleniyor..

   1. Sonuclar ne zaman acıklanır peki

   2. Neye dayanarak bu yorumu yapıyorsunuz? Kişisel tahmınlerınız mı?

   3. Hakim sanırım doğru diyorsunuz haziran ayı başvuru yapıldı aralık oldu belliki ortada alım falan yok yada alım oldu torpiller yapıldı burda bilgi veren arkadaşlarda proje durduruldu demişlerdi onlara biz alım yaptık torpilleri aldık deyicek halleri yoktu açıkça beklemeyin demenin bir diğer yolu buymuş herkes inşallh başka yerde iyi işler bulur

   4. Her yeri aradım bilgi almak için kimsenin haberi yok.her sabah kalkıp bir ümit aciklanmismidir diye duyurulara bakmaktan tukendim. Bizlere değer verip en azından proje durduruldumu ne oldu bi açıklama yapsalar.

   5. Artik bende alimlarin yapildigini dusunuyorum. Bakiyorum saglikli yasam merkezi ile ilgili becayis ilanlari gelmeye basladi. Birileri yerlesti de yer degistirme niyetinde artik.

 14. Sağlık bakanlığı dışında diğer bakanlıklar alim yapacakları kişilerin sonuçlarını yayınladı. Bakalım sağlık bakanlığı bize beklediğimiz haberi ne zaman verecek .

  1. Genclik ve Spor bakanlığından bahsediyorsnz hocam sanırım…sıra sağlık bakanlığında merakla bekliyoruz en kısa zamanda 🙏

  2. bu kadar yıprattıktan sonra almasınlar.

   1. Sda daha düne kadar ne zaman açıklanacak diyordunuz. Sonuç ne olursa olsun ümitle bekleyen insanlar var. Bu davranışınız hoş olmadı. Mülakat olursa o sırada bunu dile getirirsiniz. Tabi getirebilirseniz.

   2. Sda sanırım haklısınız zaten öylede olcak gibi alım olacagını pek sanmıyrm ama yinede bekliyr insan ne diyelim ki başka

   3. Merve elbette bende bekliyorum ama yaptıkları kaç insanı etkiliyor. Sonucun adil olacağına inansam….

   4. Sda doğru birde o var ki ne derece adil bir alım olcak tartışılır bekleyip görelim bakalım

  3. Bir arkadaşımın babası sağlık bakanlığında çalışıyor. Arkadaşıma sordurttum. Babası ülkenin durumunun kötü olmasından dolayı o projenin askıya alındığını söyledi. Ne kadar doğru bilmiyorum ama burda paylaşmak istedim.

   1. Ülkenin durumunun kötü olmasıyla ne ilgisi var. 6 aydır mı kötü durum ? Neden ilan veriliyor o zaman ? Geçen gün bankadaydım. Suriyeli kadınlar halk eğitimde proje kapsamında kurslara katılıyormuş. Bunun karşılığında da ücret alıyor. Biz lisans eğitimimizi tamamlayalım üzerine birçoğumuz yüksek lisans yapalım. Asgari ücretle çalışacak iş bile bulamayalım.

   2. Keşke bakanlık resmi bir açıklama yapsa.

   3. Iptal olmadığı bilgisini verdiler ama, bir de dünya bakası ile olan proje olduğu icin hibe alınmıştır bunun devletin ekonomik sorunuyla ilgisi olmaması lazım, devlet atama yapmaz tasarruf için

   4. Bende aradığımda buna benzer bir cvp almştm proje durduruldu diye demekki bu cvpı alan tek kişi değilim hayırlısı ne diyelim insanları ümitlendirip aylrca bekletmeleri ?

   5. Alım iptal ise bir duyuru yapmakta mı zor bukadar insan aylarca bekliyor herhalde bukadar ay geçti artık anlayın alım yapılmayacağını msjı vermeye çalıştılar bir başvurunun sonucunun bukadar uzun sürmeyeceğini anlamamız lazımdı bizde bunu düşünemedik ki burda daha önce yine aynı bilgiyi veren olmuştu insan ümitsiz olmak istemiyor doğru değildir diyip tekrar bekledim ama bu saatten sonra artık alım olmayacagını anladım

   6. Bilemiyorum ülkenin durumunun kötü olması meselesi bana da saçma geldi. Ne yani koca devlet 200 kişinin mi maaşını ödeyemeyecek ki bu proje için hibe alınmıştı denildiği gibi. Keşke net bi açıklama yapsalar. Keşke bu kadar bekletip umtlandırmasalardı. En azından birileri işe başlasaydı. Ne diyelim Allah hepimize hayırlı bi iş kapısı açsın.

  4. Projenin durdurulması gibi bir durum söz konusu ise neden cimere yazılan dilekçelerin cevabında komisyonların çalıştığı duyurular kısmından takip etmemiz gerektiği açıklandı. Lütfen açıklansin artik

  5. Bence bekledikleri yenu yılın başlangıcı 1 ocak tan itibaren kullanilacak bütçe ve yeni yıl mantığı diye düşünüyorum. Tabi sadece tahmin yani 1 ay daha bekleriz gibi geliyor bana

  6. Yeni bir haber yok mu?

 15. Arkadaşlar Halk Sağlığı Genel Müdürü değişmiş resmi siteden bakabilirsiniz bu süreç bir de bu şekilde uzayabilir

  1. Süreç yeniden mi başlar acaba

   1. Bence süreç daha da uzayabilir ama benim canımı sıkan mülakatın olup olmama ihtimali

  2. Puanlama yapılacakmış, en yüksek puan alan kişi direkt yerleşecek ama eşit puanlar olursa o kişiler arasında mülakat olacakmış.

   1. Ne zaman öğrendiniz bu bilgiyi yeni mi?açıklanma zamanı ile ilgili bir şey öğrenebildiniz mi?

   2. Bu bilgileri nereden alıyorsunuz acaba rica etsem paylaşabilir misiniz? Ben hsgm’yi aradığımda “Bilmiyoruz. Sağlık Bakanlığı’nı arayın.” diyorlar, Sağlık Bakanlığı’nı arıyorum “Bilmiyoruz, hsgm’yi arayın.” diyorlar… Gerçekten çok sinir bozucu bir süreç.

  3. Ne zaman açıklanacak ya 😓

  4. Haziran’da başvuru yaptık kasım ayıda neredeyse bitti sayılır herhlde bahara kaldık

 16. Bugün ulaşabilen oldu mu?

  1. Yine bir hafta bitti ve birşey yok alım yoksa duyrulrda yayınlmaktamı zor

 17. Bugün aradım. Cv incelemeleri devam ediyor, komisyon çalışıyor. Mülakat kesin değil, duyuruları takip edin dediler. Hadi bakalım, beklemeye devam

  1. Gecen hafta bitti demişler ne incelemeymis yahu

  2. En azından iptal deniyorlar. Birileri giricek işsiz kalmicak. Hayırlısı artık

 18. Yeni bir bilgi alan var mı?

 19. Başka olumlu bir bilgi alan oldu mu ?

  1. açıkçası bilgi dedikleri şeyin tahmin vs olduklarını düşünüyorum yani söylenenler bilgi değil. maalesef ki kısa listeyi yayınlayana kadar bekleyeceğiz. komisyondaki ve sorumlu kişiler hariç diğerlerinin dedikleri havada kalıyor. ki onlar da liste yayınlanmadan önce herhangi bir bilgi vereceğini sanmıyorum.. üzgünüm bu kadar ay bekletilmemize

   1. Merve hanim siz hangi ilde basvuru yaptiniz bolumunuz nedir?

  2. Yeni bir hafta cuma gününe kadar yine bir umut bekliyeceğiz

 20. Merhaba, bir arkadaşa “cv değerlendirmeleri bitti, puana göre kazananlar duyurulacak” denilmiş. Başka bir bilgi alan oldu mu ?

 21. Olumlu ya da olumsuz artık açıklansın. Bu belirsizlik insanı mahvediyor. Zaten az sayıda kişi alacaklar. Aklımızda binbir şühpe var acaba hakkaniyetle alım yapılacak mı diye. Bir de üstüne bu belirsizlik…

  1. Cv degerlendirme bitmis puanlara göre kazanan yada mulakata girecekler duyrulacakmis yakin zamanda

   1. Güzel bir haber bu. Siz bu bilgiyi telefondan mı edindiniz ?

  2. Evet perşembe günü öğrendim halk sağlığı genel müdürlüğünü aradım sağlıklı hayat merkezleri ile ilgilenen biriminden bilgi verildi. Ben bu ay icerisinde duyulacağını düşünüyorum şahsi fikrim :\

   1. Açıklanacak da mülakata gircez de bir de onun açıklanmasını bekleyeceğiz ölme eşeğim ölme.

   2. Ayın bitmesine ne kaldı. Onu da bekleriz

  3. Bu süreç okdr çok uzadi ki insan ister istemez düşünüyor gerçekten nasıl alım yaplcgnı inşallh araya farklı etknler girmez hayırlısı diyelim

  4. Sagolsunlar el altindan herturlu adamlarini heryere yerlestiriyorlar bu projede muhtemel oyle olmustur umut baglamamak lazim sonuclar herzamanki gibi husran

   1. Bana söylenen şöyle idi; cvlere göre yapilan puanlamalarda en yüksek puani alanlar hak sahibi olacak eger eşit puan alanlar olursa o kisiler için mulakat yapılacak

   2. Social worker çok doğru söylüyorsunuz bir umutla bekliyoruz ama biryanda da bunda bile torpil olacağını herkes yüzde yüz biliyr

  5. Ben baska meslek grubundanim da suan faaliyette olan SHMler e personel nasıl alınmıs onu anlayamadım. Merkez acilir acilmaz personelleri dolduruyorlar. Nedden geliyor bunlar veya kamuda mevcut olanlari mi yerlestiriyorlar hicbirsey anlamadim cidden.

   1. Bu ülkede yaşayan biri olarak anlamamanız gayet normal çünkü ülkede yapılan insan gibi bir iş yok malesef

 22. Ya ne olursun açıklan artık yaa ne olursun dayanacak gücüm kalmadı her gün daha çok zorlaşıyor beklemek

  1. Arkadaşlar bugun aradım cvp veren olmdı bilgi alan varmı yakın zamanda

  2. Bu haftada bitti kaç hafta daha bekliycz keşke tam bir bilgi verseler

 23. Bu gün de geçti

  1. Günde birkaç defa yeni bir bilgi alan oldu mu acaba diye bu sayfaya bakıyorum.

   1. Günlerdir bakanlığı arıyorum ses yok. Farklı bir yerde işe başlamak istiyorum ama bir yandan bunu da beklemek zorundayım çaresizce bekliyorum

 24. Bazı kişilere “bilgimiz yok, duyuruları takip edin” deniliyorken birkaç kişiye daha farklı cevaplar veriliyor. Nasıl oluyor ? Anlamadım.

  1. Dyt kesinlikle katılıyorum anlamadım adamına göre mi muamele yapılıyor bu bilgi aldım vs yazanlar nasıl bir tol izliyorsunuz bu bilgilere ulaşmak için ?

   1. Bende katılıyorum çünkü birkaç gün önce aradım aldığım cvbı burda paylştm çalştgm için interntle çok ilglnen biri değilim paylştgm saat geç bir saatti rüyanızdamı bu bilgiyi aldınız denildi ve bana verilen bilgi buydu başka biride farklı bilgi almış herkes aradgını ve farklı bilgiler aldığını söylüyor

  2. Ayin 13 u ve hala ses yok..

 25. Hsgm’den aldığım bilgiye göre puanlama değerlendirme ve sonuçlar açıklanmasın yönetim hizmetleri genel müdürlüğüne aktarılmış. Yönetim hizmetleri genel müdürlüğü puanlamayı yapmış kısa listeye girenler yayınlanıp mülakata çağıracaklarmış. Bilginize. Ancak bu ayın 11’i yada 12’sinde memuriyet tercih listesi açıklanacak belki bu listede de başvurduğumuz kurumlar da yer alacaktır.

  1. Bilgilendirme için tesekkurler

  2. sayın Psk. hangi numarayı aradınız bende mesai dolmadan aramak isterim birde 11 12 memurıyet tercıh lıstesı dedıgınız hanı şu kadrolu alımlarmı eğer onu kastediyorsanız maalesef cok az kişi alınıyor artık yanı bızım basvurdugumuz shm lerının orada olması imkansız…

   1. 11. 12 tercih listesi memuriyet dediniz nedir ben bilmiyorum açıklayabilir misiniz

 26. 03125655917- 03126565996- 03125655451 numaraları arayarak bilgi alan varmı halk saglıgı genel mudurlugunden?

  1. arayan soran varmı bu numaraları ne zaman acıklanacakmış diye?ben sureklı aradım artık sesimi tanıyorlar bıde sız deneyın…

   1. Geçen hafta aradım birde bugün bekleyin bizde birşey bilmiyoruz dediler takip edin duyuruları diyip kapatıyorlar resmen oyalıyorlr bizleri tutarlı cvplar yok

  2. Arıyorum arıyorum açan yok.

 27. Seda hanım gece 3’te rüyanızda mı verdiler size haberi

  1. Gündüz görüşme sağladım gece yorum yazdım bende sizler gibi başvurdum ve aylarca bekliyorum yani farklı değiliz bu alım olcaksada olmuycaksda aynı durumdyz aldığım bilgiyi paylştm proje bazlı tüm işler şuan iptal daha sonra duruma göre tekrar değerlndirme yapılacakmış eldeki cv ler üzerinden aslında yanlş ifadede bulundum şuan için proje bazlı işler durduruldu şeklinde bana bilgi verildi iptal kısmı yanlış oldu kusura bakmyn ortadada herhangi bir provakasyon yoktur hep beraber bekleyelim görelim !

 28. Arkadaşlar, burada hepiniz mezunsunuz ve çocuk değilsiniz burada sürekli provokasyon yapıyorsunuz.Eğer bir bilgi aldıysanız kaynağına dayalı bir şekilde ben konuştum burayı aradım bu saatte böyle dediler şeklinde söylerseniz herkes net bir bilgiye ulaşmış olur.Belki bilmiyorsunuz ama hepimiz bir şekilde umut bağladık en azından olumlu veya olumsuz bir sonucu duymaya hakkımız var.Lütfen bu konuda daha özverili davranırsanız hepimiz mutlu oluruz.

 29. […] Sağlık Bakanlığı SHM’lere danışman alımı sonuçları! […]

 30. Bencede ortada bi alım falan kalmadi aradığımız numaralar bile kullanım dışı olmuş hepsi kapali.bosuna bekliyorz yani

  1. Böyle bir alım olmuycagı söylendi proje iptal edilmiş arkadaşlar

   1. Kesin bilgi mi nereden öğrendiniz?

   2. Hangi numarayı aradiniz?

   3. Ortaya bir laf attınız bilginizin kaynağını göstermeden sonra gittiniz burda mayıs ayından bu zamana kadar umutla bekleyen insanların beklentilerini, doğruluğu belirsiz sözlerle alt üst etmeyin. İtibar etmeyin arkadaşlar böyle insanlara

   4. Bugün Hsgm’yi aradım. Proje iptal olmadı, CV’ler hala komisyonda inceleniyor cevabını verdiler. Size kim iptal olduğunu söyledi?

  2. Sayın pt aynen bizleri oyalıyorlar dün kaç yeri aradıysam bu projen haberleri yok insanların en son bir kişi projeler ülkenin şuanki durumundan dolayı iptal yanıtını aldım insanları umutlandırıp sonra hayal kırıklığına uğratıyorlar

   1. Evet maalesef ümitlendik aylardır bekliyoruz

 31. Yürü hey bi-vefa hercai güzel,
  Gönlüm o sevdadan vaz geldi geçti; 
  Soldu açılmadan gonce-i emel,
  Sonbahara erdik yaz geldi geçti.

  1. Güzel cevap

  2. yeni bir bilgiye ulaşan oldu mu ?

   1. ŞUAN AÇILAN TÜM SHM leri HİZMET VERMEKTE. PERSONEL ALIMINI DA KAMUDA CALISAN MI ARTIK NERDEN GETIRILMIS BILINMEZ. BOSUNA ÜMİTLENMEYİN BOŞ BUNLAR..

   2. Cimerin göndermiş olduğu bilgide komisyonlarin kisa listesini beklememizi söylüyorlar. Gerek yok olumsuz algıya. Ama tabiki bu bekleme sürecinin uzaması can sıkıcı tabiki

   3. Sayın Deniz umutsuzluğa düşmek yerine daha yapıcı olumlu olabilirsiniz ben en kısa surede açıklanacağına inanıyorum size bu konu hakkında bilgi almak için telefon numaraları vericem arayarak bilgi alabilirsiniz bu alımın İPTAL OLMADIĞINI sizde kulaklarınızla duymuş olursunuz…03125655917- 03126565996- 03125655451 lütfen diger arkadaşlardanda arayan olursa ne ogrendıyseler buraya yazsınlar…

   4. arayanlar lutfen ne öğrendiyseler yazsınlar…

 32. Bilgi alan var mı

 33. Bu süreç neden bu kadar uzadı yaaaaa

 34. Sonuçları degil işin işleyiş ve süreç hakkında bilgi alabilirsiniz.Bürokrasi ve siyaset iç içedir,bürokrasiye ulasamıyorsanız siyaseti deneyin dedim yol gösterdim ama size yaranılmaz

  1. Peki yol gösterdiğinize göre siz pek muhterem vekilinize ulaşıp bilgi almışsınızdır. Muhteremler size ne dediler ?

  2. “Gösterdiğiniz yolda” size ne cevap verildi. Bizimle paylaşır mısınız ?

 35. İllerinizde milletvekilleri bakanliktan detaylı bilgi alabilirler,vekillere ulasabilirseniz daha cabuk sonuc alabilirsiniz

  1. Vekillere ulaşabilsek acaba şu anda iş arıyor konumda olur muyduk? Gerçekten merak ediyorum!

   1. kesinlikle.. hayır bi de ne yani sonuçları vekilllerden mi öğreneceğiz.. var mı böyle birşey?

  2. Merhaba arkadaşlar
   Biraz önce görüştüm farkli bir bilgi verilmedi iptali söz konusu değil fakat kesin bir tarihte veremiyoruz bekleyiniz denildi.

 36. Temmuz ayından itibaren hep bir sonraki ay açıklanacak deniliyor. Ekim bitti hala sonuç yok.

  1. Böyle kaç ay geçer bir alım yapmazlar bizde hergün bir umut bekleriz

  2. Siz kendi milletvekilinizden bilgi aldıysanız burda da paylaşırsanız seviniriz

   1. Milletvekilinden bilgi aldığım sonucunu nasıl çıkardınız bundan? Burada yazılan yorumlar sonucu yazdım onu. Böyle bir şeyin sonucunu da milletvekilinden öğrenmezdim. Siz kendi milletvekilinizden bilgi alamadınız herhalde. Alırsanız paylaşın lütfen. Çünkü benim tanıdığım yok.

 37. Ülkemizin sacmaliklarindan biri daha. Temmuz ayında işe başlanılacak denip kasım ayı gelmesine rağmen daha hic bir açıklama yapılmaması! Böyle bir alım yapmayacaksanız neden ilan veriyorsunuz. Ya da aksama oldu bi açıklama yazın bari.
  Diyetisyen arkadaşlarım ben de Fizyoterapistim. Bizi bu saçma sapan ilanlara mecbur bırakanlar utansın!

 38. Son durum nedir acaba ben ulaşamıyorum kimseye bilgisi olan var mı konu ile ilgili ? Tahminen ne zAman açıklanır sizce

  1. Gecende bi cocuk gelisimci arkadasim konusmus cok yakin zamanda aciklanicak ust kurula cv ler gonderilmis ilkdefa bukadar net konusmuslar artik sona gelindi arkadaslar dementia oluyo bu Ben haftaya bekliyorum 🙂

  2. Anlamadığım şey bukdr bekltcksnz yada geç alım yapacaksnz neden ilanı hazranda yayınlarsınız

 39. Bir haber alan var mı Allah aşkına ? Bu işten lütfen söylesin

  1. Aynen ya tükendim artık

   1. Ankara’yı aradim hsgm nü bir kaç haftaya dedi

   2. Kaç birkaç hafta oldu ya 😔 Sanki MİT’e alım yapıyorlar

   3. Bende shuyim hocam hangi ile tercih ettiniz. Gitsek de keşke bu kadar beklemeyenin onemide yoktu.

   4. Hocam Ankara’ya başvurdum ben. Kesinlikle çok bekledik daha mülakat listesi açıklanmadı ola ki işe başlarsak Ocak ayını bulur

   5. Hocam 2019 ocağında başlasak 2020 bin mayısında biticek 1 buçuk yıl mı sürecek sonra ne olacak peki

  2. Alım yapcaklrmı acaba düşünüyrm ilan verilip unutuldu gibi

  3. Yeni bir bilgiye ulaşan oldu mu ?

 40. Olumlu olumsuz bilgi alan var mııı

  1. Bilgi alan var mı?

   1. Gelişme var mı ?

   2. Bu hafta açıklanır mı sizce?🤔

  2. 4 ay 10 gün bitti.. daha ne kadar acaba??

  3. CİMER’den cevap geldi. Paylaşıyorum.
   T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’ ne 12.10.2018 tarihinde yapmış olduğunuz 1801979907 sayılı başvurunuz 17.10.2018 tarihinde BÜTÇE VE PROJELER DAİRESİ BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:

   Sayın Başvuru Sahibi,

   Bakanlığımızın 200 danışman alımı ilanına yapılmış başvuruların komisyon tarafından değerlendirilmesi süreci tamamlandığında kısa listeye giren adaylar ve mülakat tarihlerine ilişkin bilgiler Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü web sitesinde duyurulacaktır.
   Bilgilerinizi rica ederim.

   Başvurunuz ile ilgili tüm işlemleri CİMER’in internet adresinden takip edebilirsiniz.

   1. banada dün aynı maili göndermişler cimer’ den.

  4. Ne zamana kadar beklicez bir allahin kuluda cikip bisey demiyo bide aramis komisyondakiler insan bi aramisken ne zaman aciklanacagini falan sorar hic mi meraketmiyolar.

  5. CİMER’in Cevabı

   Sayın TANER
   T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’ ne 12.10.2018 tarihinde yapmış olduğunuz sayılı başvurunuz 17.10.2018 tarihinde BÜTÇE VE PROJELER DAİRESİ BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:

   Sayın Başvuru Sahibi,

   Bakanlığımızın 200 danışman alımı ilanına yapılmış başvuruların komisyon tarafından değerlendirilmesi süreci tamamlandığında kısa listeye giren adaylar ve mülakat tarihlerine ilişkin bilgiler Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü web sitesinde duyurulacaktır.
   Bilgilerinizi rica ederim.

 41. Arkadasların konu hakkında ilinizin milletvekillerinden bilgi almaya calısın

 42. Tekrar haber alan oldu mu arkadaşlar ?

  1. 4 ekimde bakanlik ile yaptigim görüşmede bir yada bir buçuk ay icinde belli olur dediler, simdilik cv ler puanlanip komisyona sunulacak

   1. Bi bana soylemiyorlar heralde ne zaman aciklanacagini bu ne ya herkese biseyler soylemisler bana gelince telefonlarima bile cevap veren olmuyor ayrica bide yeni mi okumaya karar vermier onu anlamadim 5 ay oldu yeni okuyorlar bu zamana kadar ne yaptilar acaba???

  2. Bugün beni aradılar. Cv ile ilgili birşeye takılmışlar. Onu sordular. Bu ilk cv incelemeymiş. Sonra ikinci ve üçüncü incelemeye girecekmiş. Sadece bu kadar öğrenebildim. En azından devam eden bir süreç var gibi.

   1. Takildiklari nokta neymis hocam birde daha ilk sizinkini okumaya başladıkları saçma olmuş 5 ay oldu ancak mi keyifleri yerine gelmiş YENİ okumaya karar vermişler pes doğrusu aylardır bekletiliyoruz nezaman açıklanacağını bari söyleselerdi..sizi arayan numarayi bana ulasrirabilirmisiniz ara ara arayip bilgi almak isterim.sizede tavsiyem tabii..

  3. Başka aranan oldumu acaba arkadaşlar

 43. Merve hanım ve Cgu bilgi saglam kaynaktan ama ülkemizde anlık olaylar ve kararlar degisebiliyor ama suan bir problem gözükmüyor.Siz yine de müdürlügü aramaya ve bilgi almaya calısmaya devam edin

  1. Yetkili kisilere direk ulasip haber alsak daha iyi ama nasil ulasicaz bilmiyoruz hsgm yi aradigimizda cunku hep ayni seyleri duyuyoruz. Onun icin soyluyorum.

  2. Bir gelişme yok mu 🙁

  3. Vakti olan varsa ilçesindeki halk sağlığı müdürlüğüne sağlıklı yaşam merkezine gitsin. Özellikle Ankara’da yaşayan arkadaşlar ilanda verilen adrese gitsin telefon da konuşan kişiler bilgili olduğunu düşünmüyorum.

 44. Önümüzdeki günlerde acıklanacakmış

  1. Nereden duydumuz hocam bi bilgi verebilirmisimiz???

  2. Bugün sağlıklı yaşam merkezine gittim ordaki fizyoterapist kpss ile atanmış bize verilen tercih listesine baktım gittim yerin adı da vardı. Ama oraya kpss ile alım yapmışlar

   1. Hocam belki ikinciyi alıyorlardır.cunku biçok yere iki fizyotrpst alimi gorunuyo.o oraya son alımda mi atanmis

   2. Evet son alimda atanmış ama bir tane fizyoterapist odası vardı. Benim şaşırdım acaba kpss ile merkezi atamayla almaya mı karar verdiler . Sosyal hizmet uzmanı da atamayla gelecekmiş ayrıca.

   3. Shu nasıl atamayla geliyor ?

   4. Shu nasıl atama ile alıyorlar hocam ?

   5. Hocam bende şaşırdım konuştuğum fizyoterapist iki hafta önce atama ile gelmiş shu nin odası boştu fizyoterapist atama ile biri gelecek dedi. Sağlıkli yaşam merkezine gittim. Bunları öğrendim. Bize verdikleri tercih listesinde oranında adı geçiyor. Acaba atama ile mı alım yapacak ya da bazı yerleri sözleşmeli mı koyacaklar anlamadım . Zaten bir yer yazdık şans işi bazı yerleri merkezi alırlar bazı yerleri atama herhalde bir merkezde iki fizyoterapist ya da shu olacağını sanmıyorum

   6. Vakti olan arkadaşlar varsa; bulunduğu ilçede sağlıklı yaşam merkezine gitsin derim halk sağlığı müdürlüğü ne gitsin derim ne değişecek bilmiyorum ama bilgi alabiliriz az çok

   7. Gittim sağlıklı yaşam merkezinde fizyoterapist vardı onla konuştum; atamayla gelmiş 2 hafta önce . Boş shu odası vardı hastaneden geçici görevle biri gelmiş gitmiş . Başka biri gelecekmiş atamayla öyle biliyorum dedi konduğum fizyoterapist. O zaman bu 200 danışman alımı güme mi gider diyede sordum bence öyle de alırlar dedi ama reel de yapılan bunlar arkadaşlar

   8. Kübra Hanım konuştuğunuz fizyoterapist hangi atama ile gelmiş bununla ilgili bir bilginiz var mı? Bildiğim kadarıyla bakanlık yakın zamanda kpss ataması yapmadı en son haziran temmuz atama döneminde oldu. Hangi SHM ‘ye gitmiştiniz?
    Artık anlamlandırmadan uzak olaylar yumağına dönüştü içinde bulunduğumuz durum. Umarım en yakın zamanda açıklığa kavuşur. CİMER e yazdığım dilekçeye 1 haftadır cevap alamadım. Cevap verme süreleri hakkında bir bilginiz var mı?

   9. Hocam gittiğim sağlıklı yaşam merkezinim hangisi olduğunu açık şekilde yazmak istiyorum. Konuştuğum fizyoterapist 2018/5 alımıyla 2 hafta önce geldiğini söyledi. Shu yoktu o da atamayla gelecekmiş .belki bazı yerleri atamayla doldurmuş olabilirler ama gittim yerin bize yerdiklero listede adı var. İkinci fizyoterapist alcaklarini hiç zannetmiyorum . İsterseniz vakti olan ilçesindeki SYM ne gitsin. Gerçekte neler olduğunu ordan öğrenebiliriz.

   10. Benim başvurduğum shm henüz yapılmamış görünüyor onun harici bir bilgiye rastlayamıyorum.

  3. Arkadaşlar bir bilgi aldınızmı telefon yoluyla

 45. Arkadaslar komisyonlar kurulmus calısıyorlarmıs,önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor

  1. Hocam nerden duydunuz bi aciklayin ya..

 46. Bu ay icinde aciklanicagini dusunuyorum ben iptal olma durumunu hsgm yi arayip.sordum kesinlikle iptal olma gibi bi durum yok dediler duyurulardan takipedebilirsiniz dediler…

 47. Bence herkesin cimere yazıp durumu sorgulaması ve alımın iptal olmaması için uğraşması lazım.ustunde duralım arkadaslar

  1. Cimer’e yazmak sonuç değiştirmiyor. Yazdım gelen cevap telefonu açanların dediği gibi : “Duyular kısmını takip edin sonuçlar komisyon kararının ardından açıklanacaktır.”

   1. Merhabalar,
    “Duyurular” kısmı derken bahsedilen yer Hsgm’ nin sitesi mi , Sağlık Bakanlığının sitesi mi?

   2. Sağlık bakanlığının böyle bir ilanına denk geldim, acaba şahsi olarak mı bilgilendirilme yapıldı seçilmiş olan danışmanlara diye kafamda soru oluştu.
    https://dosyasb.saglik.gov.tr/Eklenti/25843,saglik-hizmetleri-genel-mudurlugune-cesitli-unvanlarda-danisman-alimipdf.pdf?0&_tag1=E46BB2729A0F9EF0C8761045DFE5E47AB4B77FC5
    İlanda sadece kısa listeye seçilenlerle iletişim kurulacağının bilgisi verilmekte(aynı proje ve kurum olduğundan dolayı ilişki kurmuş bulunmaktayım).

   3. Psk.Fadime hanım, attığınız o link sağlığı uzmanlığında doçent düzeyinde olanlar için alım ilanı. Yani eğer nasip olursa bizleri denetleyecek kurul. 2. Olarakta HSGM yi takip kasıt ediliyor ancak siz Yine de her iki siteyi de takip edin.

  2. Arkadaşlar yeni alım yapılıyor. İptal olabilecek gibi değil. Temizlik personeli alımı yapıldı. Temmuz ayında ilanlara bakabilirsiniz.

 48. Arıyoruz arıyoruz açan kimse yok.

 49. Proje iptal mi oldu

  1. Arıyorum hsgm’yi ancak beyefendilerin paşa Gönüller’i telefonu açmak istemiyor galiba.

  2. Ekim ayı oldu arkadaşlar bir haber alan varmı

 50. Herkese merhaba,
  Alımlarla ilgili yeni bir haber var mı ?

 51. Arkadaslar eylulun son haftası ayin 26 si oldu hala sonuclar aciklanmadi hsgm yi aradigimda acmiyorlar size nasil cvp verdiler anlamis degilim.bilen duyan varmi?artik aciklansa cok iyi olucak..

  1. Ben hiç pes etmeden defalarca arıyorum. Cevap aynı: ” Bizim de bir bilgimiz yok!”.

   1. Korkarım ki böyle bir alımdan kimsenin haberi yok ve ortaya atıldı unutuldu sonuç çıkacağını hiç sanmıyorum

  2. Sayın cgu;
   Keşke biraz da Türkçe’mize özen göstersek. Ne kadar da çok yazım hatası yapmışsınız.

 52. Arkadaşlar haber alan oldu mu ?

  1. Hayır kimse birşey bilmiyr ki bukdr uzun sürmesi düşündrcü

  2. Hiçbir gelişme yok maalesef. Bugün tekrardan HSGM’yi aradım. Kendilerinin de bizim gibi hiçbir bilgiye sahip olmadıklarını, alım yapılacak her alan için ayrı komisyonların kurulduğunu ve komisyonların inceleme sürecinde olduklarını söylediler. Sık sık duyuruları takip edin, kısacası bizim de bir bilgimiz yok dediler.

 53. Arkadaşlar HSGM’den edindiğim bilgiye göre her pozisyon için komisyanlar yeni oluşturulmuş ve kısa listeye girecek kişiler Ekim sonu ancak açıklanacakmış. Bu arada Ankara sosyal çalışmacı pozisyonuna başvuran var mı burda ??

  1. Nasil ediindimiz hocam o bilgiyi bi biz ulasamadik acmiyorlarki telefonlari..

   1. Ben ekim sonunda birşey çıkacagndan da emin değilim açıkcası arkdşlr bizi oyalıyrlr

  2. Sosyal çalışmacı ilanına basvuru yaptım bir gelişme mi var?

  3. Sosyal çalışmacı ilanına başvurdum bi gelişmemi var?

  4. Sosyal çalışmacı pozisyonuna başvurdum bi gelişme mi var acaba?

   1. hocam haber yok ama bu ay içerisinde açıklanacagını duşunuyorum ekim ayında 4. ayı doldurcaz cunku shmlerdeki danısmanlar ıcınde saglık bakanlıgındakı duyurudan sonra giden ümidim tekrar yerine geldi insallah tez zamanda sonuclansın artıkk…

   2. Ne duyurusu yapıldı acaba? Kopyalar mısınız?

 54. Arkadaşlar HSGM’den edindiğim bilgiye göre her pozisyon için komisyanlar yeni oluşturulmuş ve kısa listeye girecek kişiler Ekim sonu ancak açıklanacakmış. Bu arada Ankara sosyal çalışmacı pozisyonuna başvuran var mı burda ?

  1. Hocam kesinmi nereden aldiniz bu haberi cok gec deilmi ekim sonu..

   1. Hocam HSGM’de proje ile ilgilenen bir yetkiliden edindim bu bilgiyi. Komisyon ancak oluşturulmuş ve 8 bin cv ekim sonuna yetişir bu ay mümkün değil dedi.

  2. hocam yeni oluşturulma gibi bir durum olamaz resmen basvurduğum yerdeki kadroda yedeklemeyle çalıştırılıyor benım kadrom bu kadar ihtiyaç varken neden bukadar askıntılık yapsınlar nedemenk daha yeni komisyonlara gitmesi insallah tez zamanda acıklanacak…

 55. ya zaten hepimiz illa secilelim demiyoruz ama olmuyosada artık aciklansin kimse bi tarih vermiyor

 56. kısa listeye giren adaylar derken neyi kastettiler acaba ?

 57. arkadaşlar sb sitesinde yeni bir duyuru yayınlanmış, başvurduğumuz projeden faydalanacak olan insanların memnuniyet düzeylerini ölçmek amacıyla yeni danışmanlar daha doğrusu tıp fakültesinden doçentler alınacakmış. yani proje durdurulmamış. facebookta bir psikolog arkadaş proje için halihazırda hastanelerde çalışan meslek elemanlarının görevlendirmeyle işe başladığını söylemişti yani bence bimere bu yönde soru soralım hepimiz. sonuçta alım olacak dediler, zaten çalışan insanları görevlendirdiyseler hoş değil yani o zaman alım yapacağız demesinler. umutlandık buna göre plan yaptık.

  1. osmaniye/kadirli SHM ye başvurmuştum. Stajımı yerel hastanede ki psikologların yanında yapmıştım zamanında onlardan böyle bir görevlendirilme bilgisi almadıkları yönünde bir cevap aldım. İnternette başvurduğum SHM nin ihalesi açık ve hala bina yapım aşamasında görünüyor. Bahsettiğiniz duyuruyu daha önce bende görmüştüm ( o zaman okuduğum kadarıyla çalıştayda sunulan yerel bir çalışma teklifi diye değerlendirdiğimi anımsıyorum) lakin arkadaşınızın söylemi almış olduğum bilgilerle eşleşmemektedir.

   1. Merhaba Fadime hanım, bu bahsettiğim durum tabi ki her shm için geçerli olmayabilir. zaten sizin başvurduğunuz shmnin binası yapım aşamasındaysa oraya hastaneden görevlendirme yapmamışlardır. yani hala şansınız olabilir. umarım bu alım daha fazla uzamaz ve hak edenler işe alınır.

   2. hocam ne yazıkki yerimize hastaneden gorevlendirmeyle sadece PERŞEMBE gunlerıne randevu verecek şekilde görevlendirilerek danışmanlık hizmeti sunan shmler var onlardan bir tanesi benim başvurdugum shm bursada ve bursadan ilceye her PERSEMBE gunu gelip sabah 9.30 dan aksam 4.30 a kadar randevulu olacak sekilde öalıstıgını ogrendim suanda ben bundan ne anlamalıyım bilmiyorum sizin çıkarımlarınızıda duymak isterim..

  2. Ve ihalede ki sözleşme bedeli 11.960.000,00TL gibi bir miktar olarak geçiyor. Proje dünya bankası fonu ile desteklendiği için iptal gibi bir durum olacağını düşünmüyorum. Yalnız genel kanının bahsettiği doğrultuda zaman ne kadar uzarsa “referans” başlığı altında gayri resmi bir alım yaşanabilir endişesindeyim bende.

   1. Sayın çocuk gelişimci(şahsınıza hitap edebileceğim bir isim olmadığı için böyle seslenmek durumunda kaldım biraz kaba göründüğü için kusuruma bakmayın), Bursa il sağlık müdürlüğünün sitesinde tahmini olarak başvurduğunuz ilçeler halen yapım aşamasındaki projelerde yer alıyor. Sizin söylediğiniz gibi bir durumun var olması açıkçası kafa karıştırıcı. Eğer binanın yapım aşamasında olduğu yer almasa hizmet bekleyen kişilerin ısrarı ile geçici bir görevlendirme yapıldığını düşünürdüm. Aklıma gelen başka bir varsayım ise proje dış destekli olduğu için gecikmeden dolayı evrak sebebi ile geçici bir görevlendirme olmasıdır.

   2. psk fadime hanım binanın yapım aşamasında oldugunu nereden gordunuz sitede boyle bırseyle karsılasmadım ben yani bize ihtiyaç var ve biz atanasıya kadar geçici olarak mı gorevlendirilecekler orasının tahminini yapmak zor gibi gorunuyor…

   3. https://bursaism.saglik.gov.tr/TR,16706/ihale—proje-asamasinda-olan-yatirimlarimiz.html
    ulaştığım bilginin linkini bırakıyorum. Sizde incelerseniz fikirlerinizi almak isterim. Aynı şeyden bahsettiğimizi düşünerek bir fikirde bulunmak istemiştim. Diğer bir husus ise bu kadar kafa karıştırıcı bilginin mevcut olduğu şu durumda sağlıklı tahminde bulunmak çok zor.

   4. hocam benım basvudugum shm yok bu sıtede ama yapık suanda ıhalesı felen yok yanı

   5. hocam buarada haftaya acıklanacakmıs basvurdugum shm yi aradım telefondakı bayan cg olmadıgını ama haftaya baslatılacagı duyumunu aldıklarını soyledı haftaya umarım hayırlı haberler alırız….

  3. Eski bakanın projesi olduğu muhtemelen iptal olduğu söylenmiş bir arkadaşa.
   Böyle vicdansuzlık olmaz
   Bari net açıklama yapsınlar.

  4. evet hocam duyuruyu dikkatli okumak lazım SSGDP danısman alımı İÇİN istihdam duyurusu yapılmış…kesinlikle iptal olmadı ama nezamana acıklanır onu bilemiyoruz..

 58. Merhaba ben bu alımlarda KPSS şartı olmadığı için hatta mülakatın bile olup olunmayacağı belli olmadığı için el altından ve torpille alım olabileceğini düşünüyorum. Hakkımız olan açık alımlar için bir şekilde sesimizi yükseltmeliyiz.

  1. Aynen torpil olacağı için bukdr uzadı zaten bu iş kendi adamlrnı seçip ayırıyorlar

 59. GEÇEN SENE İNTİHAR EDEN MESLEKTAŞIMIZ GELDİ AKLIMA… RUHU ŞAD OLSUN!

 60. arkadaşlar merhaba, öncelikle böyle bi site kurulduğu için Diyetisyenlere ve site yöneticisine teşekkür ederim.
  bence bir türlü açıklanamamasının nedeni değerlendirme kıstasının olmayışı, sistemsiz rastgele ilan açıldı ve çok sayıda başvuru oldu. binlerce CV incelemek değerlendirmek çok zor diye düşünüyorum. Bekleyelim.

 61. Ben de az önce cimere yazdım, hepimiz aynı hassasiyeti göstermeye çalışırsak bir sonuç alabileceğimizi düşünüyorum

 62. ben de cimer e yazdım kaç günde dönüş olur

  1. 06.09.2018 tarihinde Cimer’e yazmıştım. Oluşturduğum dilekçe 10.09.2018 tarihinde Sağlık Bakanlığına rapor olarak düşmüş. Cimer’e yazmak isteyipte ne yazacağını düşünen arkadaşlarım varsa: “ 23/05/2018 – 06/06/2018 tarihleri arasında başvuruda bulunduğum Sağlık Bakanlığına bağlı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafınca alımı yapılacak olan 200 DANIŞMAN ilanının sonucu hala açıklanmadı. Başvuru formunda işe başlama süresinin TEMMUZ 2018 olduğu yazıyordu. Ancak EYLÜL 2018 olmasına rağmen Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünce herhangi bir duyuruda bulunulmadı. Açıklanacaksa net bir tarih bilgilendirilmesini tarafınızca istiyorum.
   TEŞEKKÜRLER.” Bu şekil de yazabilirler. Muhtemelen Cuma gününe bir dönüş bekliyorum. Hassasiyetiniz içinde teşekkürler.

   1. Bende daha yeni buna benzer bir şey yazmıştım cimere 7-8 gün sonra cevap verdiler ama net bir tarih vermemişler yine de😔 verilen cevap şu şekilde ;


    BÜTÇE VE PROJELER DAİRESİ BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:

    Sayın Başvuru Sahibi,

    Bakanlığımızın 200 danışman alımı ilanına yapılmış başvuruların komisyon tarafından değerlendirilmesi süreci tamamlandığında kısa listeye giren adaylar ve mülakat tarihlerine ilişkin bilgiler Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü web sitesinde duyurulacaktır.
    Bilgilerinizi rica ederim.”

    Tmm da ne zman işte onu sormuştuk zaten? 🙄🙄

 63. inanmıyorum gercekten saka gibi aylardır karın agrısı cekiyoyoruz hayır olmayacaksada belli olsun bari ona göre plan yapalım

 64. Bugün tekrar aradım HSGM’yi bizleri ne kadar küçük gördükleri ses tonlarından belli dalga geçer bir tarzda “Bugün ayın kaçı ? Hımm ekim ortasına açıklanır.” Tarzında bir tepkiyle karşılaştım. Bunun üzerine CİMER’E şikayette bulundum. Sizlerden de aynı hassasiyeti bekliyorum hanımefendiler, beyefendiler.

  1. Ben artık böyle bir alım olmayacağı kanısına vardım arkadaşlar kendileri o koltukta oturup para kazandıklrı için iş arayan adamın halnden anlamazlar tabi

  2. Ben de bugün tekrardan aradım. 1 ay içerisinde mülakat listeleri açıklanacak sonra da alımlar yapılacak denildi. Onca çabayla üniversiteyi kazanmış, maddi ve manevi zorluklarla okumuş ve Kpss’deki tüm çabamıza rağmen işsiz kalmış olmamız ne kadar da üzücü. Umarım hepimizin hayırlı bir işi olur.

  3. Estağfurullah bizlerin küçük görülmesi gibi bi durum olamaz onların küçüklüğüdür bu ki bu tepkıyle bende karsılaştım. Oradaki lakayt bir hatta zekasınında geri olduğuna kanaat getidiğim bir memur geviş getirir modda bekleyin açıklanır belki de proje iptal edilir tarzda konuştu. Valla niyetleri neyse aynı niyetle muamele görsünler temennim, çünkü gercekten üzücü heycanla bişeyin sonucunu beklıyoruz ve gosterılen muamele. Üzücü.

  4. Hocam veryansın ettim vallahi bende bugün Cimerden artık sizin Gazanızla tamam bu iş olmasın ama hiç kimse de hiç kimsenin duygusuyla oynamasın yani isterseniz size de atabilirim cimere yazdığımı

   1. Cimerden hakkımızı arayalım belki bu şekilde bir sonuç elde ederiz

 65. Maaşlar hakkında bilgisi olan var mı?

 66. Maaşlar konusunda bilgisi olan var mı?

  1. Hala bir ses yok böyle bir alım varmı yokmu belli bile değil kaldıkı maaşı bilmek çok zor

 67. Haber alan arayan soran (ben artıyorum ama bilen Yok ) bilgisi olan var mı şu işten artık beklemek dayanılmaz oluyor

  1. @sosyolog siz hangi kadroya başvurdunuz? Sosyolog ilanı yoktu

   1. Fizyoterapistim 😂😂 ismi salladım öyle

  2. merhaba ben de fizyoterapistim siz hangi şehire başvurdunuz acaba?

 68. Haber alan arayan soran (ben artıyorum ama bilen Yok ) bilgisi olan var mı şu işten artık beklemek dayanılmaz oluyor

 69. Bugün aradım duyurular kısmını takip edin henüz açıklanması için belli bir tarih Yok deniyor. Allah sabır versin.

  1. Bu nasıl bir iş bende bunu anlamıyorum ilanı veren adamların olaydan haberi Yok ertelendiyse söyleyin ya da iptal oldu deyin ilanda 1 ay içinde da işe başlama yazıyordu sabır ki ne sabır ya bu iş sonunda iptal olduya bağlanacak bence Hocam

   1. belirsiz bir kaynaktan bakanlığı bazı işlemlerini durduğunu duymuştum ancak bu gün hsgm sitesinde duyurular kısmına bakınca bizimde alımımız olacağı AB projesi kapsamında VİTAMİN ve İLAÇ için bir ihale yayımlanmış. O yüzden iptal olma durumu beklemiyorum. Ancak başvuru koşulları değişebilir. Örneğin KPSS’ye en az 60 puan şartı gibi. Ümidi kesmemekte fayda var. Sürekli düşünmeyle işin üstesinden gelinmiyor. Ben olabildiğince rutin aramaya gayret ediyorum sizler de aynı duyarlılığı gösterirsen belki de daha erken sonuç elde edebiliriz. Herkesin gönlünce olsun.

   2. İşin iptal olma olasığı olamaz bakanlık tarafından herşey hazır ama unesco durdurursa bizim dışımızda iptal olur dediler. Şuan için bir iptal söz konusu değilmiş. Duyurulardan takip edin bizim dışımızda diyip kapattılar.

  2. Arkadaşlar inşallh proje iptal oldu diye duyuru yapmazlar

   1. Yeter ki bir duyuru yapsınlar

 70. Arkadaşlar hala mı bir ses seda yok ?

  1. Malesef meslekdaşım malesef 🙁 hangi şehire başvuru yapmıştınız ?

 71. Arkadaşlar bimerden mülakat yapılacağına dair bilgi gelmişti hani, şimdi de kesin kazananlar deniliyor, her kafadan bi ses çıkmadı da ayrı bi dava.

  1. Arkadaslar cimerden gelen yazıyı silmedim merak eden olursa bana ulassın
   bilal şındağ

   1. Hocam soylemeye çalıştığım bimerle bakanlığın ters düşmesi

  2. Ben sağlık bakanlığına gidip yüz yüze görüştüm olayın bimer ve cimerle alakası var mı bilmem. Zaten bakanlığa gitmemin tek sebebi mülakat var mı yok mu idi. Kafa karışıklığı olsun istemem ana Bana komisyon kurulduğu her bölümün ayrı komisyonu olduğu söylediler. Komisyonların direk seçeceği ve mülakat olmayacağı söylendi.

 72. Herkese merhabalar,
  Sonuçlar eylül ayı içerisinde açıklanacakmış arkadaşlar Sağlık Bakanlığına gidip yüz yüze görüştüm. Seçimden sonra bakanımızın değişmesi sebebiyle biraz geçikme olmuş. Mülakat söz konusu olmadığını belirttiler.
  Bakanlığın duyurular sayfasından kazananlar ilan edeceklermiş.
  Dişimizi sıkıp bekliycez biraz daha. Her gece aynı rüyayı görmekden bende çok sıkıldım ama yapacak birşeyimiz kalmadı.
  Herkes için hayırlısı ne ise o olsun

  1. Hocam bilgilendirme için teşekkürler. siz hangi ile başvurmuştunuz?

  2. hocam bilgilendirme için teşekkürler siz hangi ile başvurmuştunuz acaba?

 73. Arkadaşlar bilgisi olan paylaşabilir mi?

 74. Gerçekten buradaki Herkesi ayrı ayrı tebrik ediyorum fizyoterapist olarak bda ben de başvuruda bulundum ve sayımızın en az sizin kadar olduğunu düşünüyorum ama kimseden bir ses çıkmıyor açık konuşuyorum iyi ki varsınız tek merak eden ben olmadığımı anladım

  1. ben de başvurdum fzt olarak. siz nereye başvurdunuz mehmet bey

   1. Kahramanmaras Hocam siz ?

 75. Arkadaşlar acaba Twitter dan mı yazsak ? Sağlık bakanlığını ve sağlık bakanını da etiketleriz olmaz mı?

 76. Bir Bilgi alan oldumu acaba

  1. Az önce 2 kişiyle görüştüm ikiside duyuruları takip edin bizim bilgimiz yok diyor ve kapatıyor

   1. Sanırım böyle oyalıycaklar bizi bişey çıkmıycak burdan

 77. Yokmu donus alan yaa 3 ayi gecti daha ne kadar beklicez…

  1. Arkadaşlar cimere yazmıs olduğum bilgi edinme basvurusunun yaniti gec de olsa geldi. mulakat olacaği ve Hsgm sitesinden mulakata girecekeler listesinin yayınlanacaği belirtilmis.

 78. Sonuçlardan haberi olan varmı açıklanmış mı acaba ?

 79. Sonuçlar acıklanmamıs arkadaslar siyasi ve burokrasiyi zorlamaya devam

 80. Kimse boşuna beklemesin diyebilirim akşehir diyetisyen için başvuru yapmıştım diyetisyeni alınmış hsgm de çalışan bir arkadaşımdan öğrendim muhtemelen alımlar yapıldı arayan bizleri sadece oyalıyorlar

  1. Büşra hanım rica etsem arkadaşınıza sorabilirmisiniz? Akşehir psikolog alımıda gerçekleşmiş mi?

   1. Akşehir shm’ye tartı alınacağı için müdürleri söylemiş diyetisyeni geldi iletişime geçin diye öyle arayıp öğrenebildiği bilgi olmadığı için öğrenemez sanırsam

  2. hastaneden kadrolu gecici görevle görelendirilmiş ihtimali yüksek.yeni atamalar kpss ile ve tayinle gelenler oldu

 81. Yok mu haber alan

 82. En son 2 gün önce bir yetkili, sonuçların eylül ayının ilk haftasında açıklanacağını yapılan başvuruların fazla olması sebebiyle bu gecikmenin yaşandığını , kabul edilenlerin listesinin hsgm duyurular bölümünde yayınlanacağı bilgisini vermişti. yayınlanacak listenin direkt işe alım mi yoksa mülakat listesi mi olacağı konusunda net bir karar olmadığını sürenin tahmin edilenin dışında gecikmesi sebebi ile direkt işe başlama şeklinde olabileceği bilgisini edinebildim.

 83. Haber alan olursa lütfen bilgilendirsin arkadaslar

 84. İlk yanıt benden bayburt- diyetisyen

 85. Kim nereyi tercih etti yazsak hepimiz iyi olur bence

 86. Tarih vermiyorlar mı,ulasabilen arkadaslar?

 87. Aramalarınızı 09:00 – 11:30 ve 14:00 – 16:00 aralığında yapmaya özen gösteriniz.

 88. BEKLEYİN AÇIKLANACAK DİYORLAR

 89. Acaba hangi branşa kimlerin tanıdıkları sokuluyor da şuan 2,5 ay oldu!!

  1. Katılıyorum buna, sanmıyorum ki hak eden biri görev başına getirilecek, bayburt diyetisyen alımına başvuru yaptım ümitlimiyim tabi ki hayır:)

 90. Aradım açan olmadı…

 91. Yok mu bir haber,bilgi alan

  1. Lanet olsun ki yok, dalga vari konuşmalar bekleyin bekleyin denip duruyor

 92. 0312 565 59 96 Nesrin:  0312 565 59 17 Kübra: 0312 565 59 17 Muzaffer: 0312 565 62 40 Mehmet Sami: 0312 565 54 51 Mustafa: 0312 565 53 06 dahili personel numaraları arkadaslar.bilgi alan buradan bilgilendirme yapsın

   

   

 93. 0312 565 59 96/ 0312 565 59 17 /: 0312 565 59 17 / 0312 565 62 40/: 0312 565 54 51 /: 0312 565 53 06 ilgili birim numaraları bunlardır.bilgi alanlar burada paylaşsın lütfen

   

   

 94. Burokrasi verilen görevi uygular ,önemli olan siyasete ulaşmak arkadaslar oradan bir gelisme kaydedilebilir

 95. Arkadaslar hızlanması için bakanlık çalışanları yerine milletvekillerine ulaşmaya çalısırsanız,daha verimli olur.

 96. (0312) 565 5996 bu numaraya yönlendirdiler arkadaşlar kimse açmıyor ama devamlı arayalım. Üzeyir Bey ilgileniyormuş.

  1. 0312 565 59 96 Nesrin :  0312 565 59 17 Kübra : 0312 565 59 17 Muzaffer : 0312 565 62 40 Mehmet Sami : 0312 565 54 51 Mustafa : 0312 565 53 06

    

 97. henüz açıklanmamış arkadaşlar, başvuru çokmuş dendi…

 98. TELEFONLAR AÇILMIYOR

 99. Arkadaslar ne kadar baskı yapar meselenin üzerine gidersek o kadar hızlı sonuc alırız diye düsünüyorum onun icin hepimiz caba gösterip,buradan bilgilendirme yapalım

  1. Baskıdan kasıt adamlar zahmet edip telefonlara çıkmıyorlar

 100. Toplam 12 k basvuru yapılmis ,bunların 7 k’sı belirtilen kriterleri tasıyormus.Sonucların ne zaman acıklanacagi hakkinda kesin bilgi yok

 101. Her hangi bir bilgisi olan var mı,gelisme?

  1. Projenin şu anda durdurulduğu söyleniyor.

 102. Projenin şuanda durduruldugu söyleniyor.

  1. Nereden aldınız bilgiyi ?

 103. Arkadaşlar henüz bir haber yok mu? Dönüş alan oldu mu?

 104. Merhaba arkadaşlar ben telefon yolu ile ulaştım temmuz sonu dediler fakat herkese farklı bir tarih söylemişler. Ayrıca hsgm sitesi duyurular kısmından sonuçların açıklanacağını da söylediler. Ne kadar doğru bilemeyeceğim.

 105. Peki sonuç açıklama tarihi ile ilintili bir bilgi verildi mi size?

  1. Geçen gün aradım bir memur ağustos sonu eylül başı gibi acıklanacak dedı bu sabah aradığımda ise tarıh belli değil denildi

 106. Arkadaşlar daha dönüş söz konusu değil, bu sabah aradım ankara bütçe ve projeler müd. basvurularımız daha yerine ulaşmamış bile.

 107. Danışman seçimi Dünya Bankası’nın Temmuz 2014’te revize edilen Ocak 2011 baskısı Dünya Bankası Borçluları tarafından Danışmanların Seçilmesi ve İstihdamı Kılavuzunda belirtilen prosedürlere uygun olarak yapılacaktır. Yalnızca kısa listeye giren adaylara geri bildirimde bulunulacaktır.

 108. Acaba sadece olumlu olan arkadaşlara mı geri dönüş yapıldı? Bu durumda olan arkadaşlar varsa söyleseler ve bizde beklemesek

 109. Mailde herhangi bir dönüş yapmadılar hem sağlık bakanlığı hem de shm.diyetisyen adresi dönüş yapmadı.

Yorumlar kapalı.