Sağlık Bakanlığı duyurdu: “Diyetisyen alınacak”

Sağlık Bakanlığı 2019 yeni logosu

Önemli uyarı: Bu bir personel alım ilanı değil, kadro tahsisi duyurusudur. Sağlık Bakanlığı, 2019 yılı içerisinde toplam 16.000 sözleşmeli sağlık personeli istihdam edileceğini duyurdu. Sözleşmeli Sağlık Personellerinin istihdam edilmesine dair Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, sağlık hizmetlerinin verimli bir şekilde yürütülmesi amacıyla eleman temininde güçlük çekilen yerlerde sözleşmeli personel alımı yapılacak. Yataklı tedavi kurumlarına:

Verilen kadro sayıları

Unvan Kadro sayısı
Uzman hekim 8.232
Pratisyen 5.552
Ebe 998
Sağlık memuru 45
Hemşire 5
Diyetisyen 1
Diş hekimi 1
Psikolog 1
Sağlık teknikeri 1

Bu yıl toplamda 16 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

4 Yorum

  1. Diyetisyen atamaları yetersiz. Sağlık Bakanlığı, gerçek anlamda obeziteyle mücadele ve sağlıklı yaşam vurgusu yapmasına karşın Beslenme Uzm.’larını her defasında hayal kırıklığına uğratmaktadır.

  2. SAĞLIK TEK. ATAMALARI ARTSINNNNNNNNNNNNNNN

  3. Sanırım birileri beslenme ve diyet uzmanları ve diş hekimleri ile alay ediyor…

  4. Insanlarla dalga geciyorsunuz galiba ama insanlar size secimde gosterecekler 90 puan uzeri bissuru diyetisyen var ve siz atamicaksiniz 1 kisi alicaksiniz 50 puanlada din gorevlisi alicaksiniz neyse

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir