Sağlık Bakanlığı 79.000 sağlık personeli alacak!

Sağlık Bakanlığı 2017 personel alımı diyetisyen

Sağlık Bakanlığı bünyesinde yeni çalışma kapsamında 60.000 atama yapılacak. Bunun yanı sıra diğer açıklamalara göre hastanelere 19.000 işçi alımı yapılacaktır.

Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta yapılan açıklamalara göre Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortak bir çalışma gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalar kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından her okula bir sağlık personeli görevlendirmesi yapılacak.

60.000 Sağlık personeli

Daha önce yapılan açıklamalarda Türkiye genelinde 60.000 okul olduğu ifade edilmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yaptığı açıklamalarında her okul için bir sağlık personeli ataması yapacaklarını belirtti. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı bünyesinde okullarda görevlendirmek üzere 60.000 sağlık personeli ataması yapılacak.

Bu konu hakkında Bakan Koca açıklamalarında

Doktor değil ama okullarda bir sağlık personeli bulunması gerektiğine inanıyoruz ve planlıyoruz, ifadelerine yer vermişti.

Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından bu atamaların ne zaman ve ne şekilde yapılacağı belirtilmedi.

19.000 İşçi alımı

Tüm bunların yanı sıra eski Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 24 Haziran seçimlerinden önce yaptığı açıklamalarında hastaneler için 19.000 işçi alımı yapacaklarını belirtmişti. Bu açıklamaların ardından adaylar yeni Bakan Koca’dan bu alımlar hakkında bir açıklama beklemişti ancak Bakan Koca önceki haftaya kadar personel alımları hakkında bir açıklama yapmamıştı.

Bakan Koca yaptığı açıklamalarında hastanelerde personel sıkıntısı yaşamamak için gayret gösterdiklerini belirtti. Beklenen 19.000 işçi alımı hakkında adayların akıllarındaki soru işaretinin kaldırılması adına Bakanlık yetkililerinin bir açıklama yapması beklenmektedir.

[toggle title=”Medihaber”]https://www.medihaber.com/atamalar/saglik-bakanligi-79-bin-atama-yapacak-h6751.html[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. Ne kadarı diyetisyen olur sizce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir