Sağlık Bakanlığı 30.000 personel alıyor. İşte alım yapılması muhtemel branşlar!

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı personel alımı hakkında önemli bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamada 30.000 personel alımının Cumhurbaşkanlığı’nda olduğu bildirildi. İşte Sağlık Bakanlığı 2019 yılı personel alımı sürecinde son durum…

Atama bekleyen yüz binlerce sağlık personeli 2019 yılı merkezi atama ile personel alımı açıklaması bekliyor. Önceki yıllarda erken açıklanan personel sayısı bu yıl hala açıklanmadı. Sağlık personelleriyse söz konusu açıklamanın neden gelmediğini, alım açıklamasının ne zaman geleceğini, 2019 yılı ilk merkezi atamasının ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı.

2017 yılında Sağlık Bakanlığı ilk merkezi ataması Şubat – Mart döneminde yapılmıştı. 2018 yılında ise merkezi atama Nisan ayında yapılmıştı. 2018 yılı personel alımı açıklaması ise 2017 yılında gelmişti. Bu yıl ise açıklama hala gelmedi.

30.000 personel alımı Cumhurbaşkanlığı’nda

Sağlık Profesyonelleri Platformu Aras Ali Altıntaş, platformun sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Altıntaş yaptığı açıklamada, 2019 yılı için Sağlık Bakanlığı’nın 30.000 kadro talep ettiği, bu sayının ise şimdi Cumhurbaşkanlığında olduğunu belirtti. Platform Başkanı Aras Ali Altıntaş, Sağlık Bakan Yardımcısı Muhammet Güven ile bir görüşme yaptıklarını, yaptıkları görüşmede atama sayısını ve zamanını sorduklarını aktardı. Güven ise, 2019 yılı için 30.000 kadro talep ettiklerini ve bu talebin Cumhurbaşkanlığı’nda olduğunu söyledi. Ancak bu 30.000 Sağlık Bakanlığının talebidir.

İşte alım yapılması muhtemel unvanlar!

Unvan

Hizmet Sınıfı

Hemşire SHS
Ebe SHS
Diyetisyen SHS
Psikolog SHS
Sağlık Teknikeri SHS
Sosyolog SHS
Fizyoterapist SHS
Sağlık Teknisyeni (Anestezi) SHS
Sağlık Teknisyeni (İlk ve Acil Yardım) SHS
Sağlık Teknisyeni (Laboratuvar) SHS
Sağlık Teknisyeni (Röntgen) SHS
Sağlık Teknisyeni (Tıbbi Sekreter) SHS
Sağlık Teknikeri (Anestezi) SHS
Sağlık Teknikeri (İlk ve Acil Yardım) SHS
Sağlık Teknikeri (Röntgen) SHS
Sağlık Teknikeri (Tıbbi Sekreter) SHS

Cumhurbaşkanlığı 30.000 sayısını onaylarsa 2019 yılında 30.000 sağlık personeli alımı yapılacak. Bu konuda henüz kesin bir bilgi yok ancak, Cumhurbaşkanlığının 30.000 kadroyu kabul edeceği belirtiliyor. Yukarıdaki unvanlar, alım yapılması muhtemel branşlar olup, kesinliği bulunmamaktadır.

[toggle title=”Kamu Bülteni”]

Kamubulteni.comhttp://www.kamubulteni.com/kamu-personel-alimi/saglik-bakanligi-30-bin-kamu-personeli-aliminda-son-durum-h6953.html

http://www.kamuajans.com/genel-ilanlar/saglik-bakanligi-sozlesmeli-16-bin-personel-alimi-hangi-tarihte-yapilacak-saglik-personeli-basvuru-sartlari-neler-h532160.html

https://www.memurlar.net/kategori/kpss/

[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir