Sağlık Bakanlığı 2018-KPSS hakkında!

Sözleşmeli diyetisyenler kadroya geçecek mi?, kpss diyetisyen habeleri, Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kamu Hastaneler Kurumu KPSS Diyetisyen

Sağlık Bakanlığı 2018 yılında yüklü miktarda sağlık personelinin alımını gerçekleştirecektir.

Planlanan alımlara ilişkin şubat ayı içerisinde ilk tercih kılavuzu yayımlanacaktır. Daha önce de belirttiğimiz gibi şubat ayında açıklanacak kadro sayısı beklenenin çok altında olacaktır.

20.000 sayılarının sosyal medyada dolaşması kafaları karıştırsa da edindiğimiz bilgilere göre 6.000 kadar alım gerçekleşebilir. Branş bazında ise hemşirelik ve ebelik bölümleri daha çok tercih edilecektir. Büyük alımın ise 2018 sonuna doğru gerçekleştirilmesi, bu alıma yeni mezunların da başvurması beklenenler arasında…

Diyetisyen alımları hakkında henüz edindiğimiz net bir bilgi olmadığından, atanmayı bekleyen diyetisyen meslektaşlarımızın yanılmalarına yol açmamak adına bilgi paylaşımı yapmıyoruz.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir