Sağlık Bakanı’ndan Karatay’a “şöhret” çıkışı

Sağlık bakanı recep akdağ atama kpss diyetisyen puan

Recep Akdağ’dan Karatay sorusuna yanıt: “Şöhrete gitmek için söylenenlere kanmayın”

Sağlık Bakanı Recep Akdağ 7 Aralık’ta TGRT Haber Kanalı’nda Neler Oluyor isimli programına katılarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

canan karatay diyeti, canan karatay kim, canan karatay diyet listesi, canan karatay kitapları

Vatandaşın tedavi için yurt dışına gitmesine gerek olmadığını belirten Akdağ, bütün tıbbi gelişmeleri yakından takip eden bakanlığın; kabul edilmiş bütün tedavi çeşitlerini ülkemize getirildiğinin altını çizdi.

Şehir hastaneleri ile hizmette yeni bir döneme girileceğini ifade eden bakan, sağlıkta dönüşümün ikinci evresi ile daha çok kronikleş hastalıklar ile mücadele edileceğini ve bunun içinde sağlıklı yaşam merkezlerinin kurulacağını ekledi.

canan karatay diyeti, canan karatay kim, canan karatay diyet listesi, canan karatay kitapları

Sunucunun Canan Karatay sorusuna ise bakan:

Kendi oluşturacakları kamu spotları ve aile hekimliğinde yer alacak kaplı devre yayınlar ile gereken bilgilendirmelerin yeterince yapılacağını söyleyerek, halka kendi aile hekimlerine danışmalarını önerdi.

Bakan sözlerine şu şekilde devam etti:

Televizyon programına çıkan her şahsın ne dediğini kontrol etme ve bu şahısların ağzını kapatma şansımız yok. Burada televizyon programlarına da iş düşüyor. Program yaparken lütfen bilgisinden emin olduğunuz farklı uzmanları da programlarınıza davet edin. Halkımıza önerim, şöhrete gitmek için söylenmiş olanlara kanmayın! Bu bilgi kirliliğinde kafanıza takılan soruları aile hekimlerine ve devlet hastanesindeki uzman hekimlere sorun.

[alert-warning]GERÇEK DİYETİSYENLER SİTESİ EDİTÖRÜ DEĞERLENDİRMESİ:

Sağlık bakanımız Sn. Recep Akdağ’ın Karatay hakkında yaptığı açıklamaları yerinde buluyoruz. Ancak “aile hekimleri” ve “uzman hekimler” danışılması gereken kişilerdir evet, Karatay gibi beslenme ve diyet ile alakalı kamuoyunu meşgul eden bir isim karşısında danışılması gereken isimlerin başında “beslenme uzmanları / diyetisyenler” yer almalıdır.

[/alert-warning]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir