Sağlık Bakanı Koca: Sağlık personeline karşı kasten yaralama, tutukluluk için tek başına karine teşkil edecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

Bakan Koca’nın Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda sağlıkta şiddet suçlarının önlenmesi ve malpraktis davalarındaki haksızlıkların sona erdirilmesi için ilgili kanunlarda değişiklik yapılmasını öngören teklifin Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulduğunu ve Adalet Komisyonuna sevk edildiğini belirtti. Suçun karşısında yıldırıcı yasayı bulacağını aktaran Koca, şunları kaydetti:

Sağlık çalışanlarına karşı işlenen kasten yaralama suçu, Ceza Muhakemesi Kanunundaki Katalog Suçları arasına alınıyor. Tıpkı kasten öldürme gibi, silah kaçakçılığı, işkence gibi. Sağlık personeline karşı kasten yaralama, tutukluluk için tek başına karine teşkil edecek. Artık hakim ve savcılarımız başka gerekçeye ihtiyaç duymadan tutuklama kararı verebilecek.

aa.com.tr/tr/saglik/saglik-bakani-koca-saglik-personeline-karsi-kasten-yaralama-tutukluluk-icin-tek-basina-karine-teskil-edecek/2537663

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir