Sağlık Bakanı Akdağ’ın zayıflama reçetesi!

Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ

Dünya Yürüyüş Günü etkinliğinde, 10 kilo zayıflama sözü veren Sağlık Bakanı Akdağ, asansör kullanmayıp, her fırsatta yürüyerek 2 haftada 2 kilo verdi.

Sağlık Bakanlığı tarafından 4 Ekim Dünya Yürüyüş Gününde düzenlenen “Her Gün 10 bin Adım” temalı yürüyüş etkinliğinde, 10 kilo zayıflama sözü veren Sağlık Bakanı Recep Akdağ asansör kullanmayıp, zaman zaman yürüyüş yaparak 2 haftada, 2 kilo verdi.

Sağlık Bakanı Akdağ, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile katıldığı, Dünya Yürüyüş Günü etkinliğinde kameralar önünde vücuttaki yağ oranını hesaplamayı temel alan vücut kitle indeksini açıklayıp, kilo verme taahhüdünde bulundu.

Katıldığı programlarda asansör yerine yürümeyi tercih eden Bakan Akdağ, AA muhabirine, kilo vermek için özel bir diyet uygulamadığını sadece yediklerine sınırlama getirdiğini söyledi.

Akdağ,

Yediklerime çok dikkat ediyorum, oldukça az yiyorum. Yemeyi çok seviyor olmasaydım zamanında kilo almazdım. Sabredip az yiyeceksiniz, dedi.

Öğlen yemeği sadece yoğurt

Sabah kahvaltısında klasik bir Türk kahvaltısı tercih ettiğini dile getiren Akdağ,

Peynir, yumurta, birkaç zeytin yiyorum, dedi.

Ara öğün yapmadığını anlatan Akdağ,

Üç öğünden fazla pek yemiyorum. Öğlenleri genellikle hafif bir yoğurtla geçiriyorum. Akşam da biraz et ve sebze yiyorum. Ekmek ve tatlı hiç yemiyorum, diye konuştu.

Bakanlıkta ve katıldığı programlarda genellikle asansör kullanmadığını belirten Akdağ, fırsat buldukça yürümeye çalıştığını söyledi.

Sağlık Bakanı Akdağ, egzersiz ihtiyacını ise katıldığı hastane ziyaretlerinde gidermeye çalıştığını ifade ederek, şöyle konuştu:

Şehir gezilerine başlayınca özellikle hastane inşaatları ziyaretlerinde orada çok yürüme imkanım oluyor. Düzenli bir egzersiz programı başlatamadım ama hemen hemen her gün egzersiz yapmış oluyorum. Zaman bulsam Ankara’da da egzersiz yapmayı çok istiyorum. Bir yolunu bulup o on kiloyu vereceğim. Kilo verme olayı ilk zamanlarda çok hızlı olur. Baştan çok gider sonra biraz yavaşlar. Neticede, dört ayda 10 kiloya ulaşacağım.

[alert-warning]SAĞLIK BAKANI SN. RECEP AKDAĞ’I “SAĞLIKLI BESLENME ve DİYET” ALANINDA HALKI DOĞRU BİLGİLERE ULAŞTIRMA ve ZAYIFLATICI PROGRAMLAR ile İLGİLİ “DİYETİSYEN”İNİZE DANIŞMAYI İHMAL ETMEYİN İMAJI VERMESİNİ BEKLERDİK. BİZ BESLENME ve DİYETETİK LİSANS MEZUNU DİYETİSYENLER OLARAK, 2016/6 KPSS YERLEŞTİRMELERİ İÇİN DİYETİSYENLERE AYRILAN 22 KADRODAN SONRA, BU TÜR GELİŞMELERİN YAŞANMASINDAN DOLAYI DERİN ÜZÜNTÜ YAŞIYORUZ. MESLEĞİMİZİN GİDİŞATI ve GENÇ MESLEKTAŞLARIMIZIN İSTİHDAM EDİLEMEMELERİ KONULARINDA KAYGI İÇİNDEYİZ.[/alert-warning]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir