Sağlık bakanı Akdağ personel alımı ile ilgili konuştu

Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ
Sağlık bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, sağlık personeli alımı ile ilgili dün TGRT Haber kanalında konuştu.

Sağlık Bakanlığı yeni personel alımı yapacak

Bakan Akdağ, yeni personel, doktor, sağlık personeli, hemşire, yardımcı sağlık personeli alımı anlamında son durum ile ilgili,
Sağlık Bakanlığı olarak çok sayıda sağlık personeli ihtiyacımız var tabii bir taraftan da bütçenin imkanları var. Dolayısıyla bu bütçenin imkanlarını bakanlıklar, Maliye Bakanlığı ile görüşerek paylaşıyorlar. Ekim ayı içerisinde yaklaşık olarak 4 bine yakın, Kasım ayı içerisinde de bir o kadar daha sağlık personelini sınavlar sonucu alınan puanlarla Sağlık Bakanlığına alacağız, inşallah istihdam edeceğiz. Toplamda 8 bine yakın, 4 bine yakın da doktor personeli istihdam edeceğiz. Doktorların istihdamını kurayla yapıyoruz zaten. Aşağı yukarı 11-12 bin civarında bir personeli Ekim-Kasım aylarında inşallah istihdam edeceğiz. Bir kısmı sözleşmeli bir kısmı 4/A memuru olarak alınacak, şeklinde konuştu.

Diyetisyenler hayal kırıklığına uğramak istemiyor

Sağlık bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın, sağlık personeli alımlarıyla ilgili diyetisyenlerle ilgili hiçbir açıklama yapmaması, bizi kaygılandırmaktadır. Sağlık Bakanlığı olarak daima hekimlerin öne çıkmasından ve diyetisyenlerin mağdur edilmesinden sıkıldık.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir