Sağlık Bakanı Akdağ: “2.000 kişi göreve iade edilecek” İşte detaylar…

diyet dikkat, zayıflama uyarı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AHaber TV’de ihraçlarla ilişkin yeni değerlendirmelerde bulundu. Bakan Akdağ,

Şu ana kadar 2018 personeli ihraç ettik, 2 bin kişiyi daha bugünlerde ihraç edeceğiz, dedi.

İşte Sağlık Bakanı Akdağ’ın ihraç ve görevden uzaklaştırmalara dair soruya verdiği yanıt:

1 Eylül tarihli KHK ile 2 bin 18 personeli ihraç ettik. Bu ihraçlar KHK ile yapıldı. Buna yakın bir sayı da Başbakanlığımızda çalışıldı. Yakında çıkacak bir KHK’ya konacak. İhraç edilen sayısı 4 bin olacak yani. Bir de 8 bin açığa aldığımız personel vardı. Bunların bir kısmını daha önce iade etmiştik. 2 bini daha iade edeceğiz, geriye 2 bin rakamı kalıyor. Onlar üzerinde biraz daha çalışmamız gerekiyor. Sahaya sormamız gerekiyor. Yani aşağı yukarı toplamda 4 bin ihraç olacak, 2 bin iade var, 2 bin de değerlendirilmesi devam eden var.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, görevden uzaklaştırılan kişilerden yaklaşık 2 bin kişinin göreve iade edildiğini açıkladı.

Bakan Akdağ, gündeme dair soruları A Haber’e yanıtladı.

canan karatay diyeti, canan karatay kim, canan karatay diyet listesi, canan karatay kitapları

Bilim insanları vatandaşları doğru bilgilendirmeli

Bilim insanlarının sürekli gündemde kalmak için açıklamalarda bulunmalarını doğru bulmuyorum. Bahsettiğiniz kişinin (Canan Karatay) açıklamalarını takip ediyorum. Benim ticaret için herhangi bir internet sitem yok deyişini kabul ediyorum ama takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bilim insanları vatandaşları doğru bilgilendirmeliler. İnternet ortamında her derde deva ilaç satılıyor, bu mümkün değil.

diyet dikkat, zayıflama uyarı

Hasta hakkını kim gasp ederse…

Hastaların fotoğraflarını paylaşan hemşire hakkında, bu hususta yıllar önce bir genelge yayınladık ve takipçisi oldum. Kim hasta hakkını gasp ederse en ağır ceza ile cezalandırılacaktır. Son günlerde gündemde olan hemşire hakkında soruşturma açıldı. Kendisi de en ağır şekilde cezalandırılacaklar.

polis, operasyon, tutuklama

Vatandaş tazminat davası açmalı

Hasta hakları günü;

Vatandaşın bu kişilere tazminat davası açma hakkı vardır. Ve vatandaşlarımızın haklarını ihlal eden sağlık çalışanlarına dava açılsın. Hastalara siz diye hitap etmeyen sağlık çalışanları işlerini iyi yapmıyorlardır. Hastaların 30 saniyelik bir görüşmeleri dahi saygı çerçevesinde gerçekleşmeli, o hastaya hasta yakınına sandalye olmalı.

2.000 kişi göreve…

AKDAĞ, FETÖ soruşturması kapsamında; görevden uzaklaştırılan kişilerden yaklaşık 2.000 kişi göreve iade edileceğini söyledi.

Kuzey Irak’tan gelecek göç dalgası

Sağlık Bakanlığı Kuzey Irak’tan gelecek muhtemel göçe teknik ve gönüllü olarak hazırız.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir