Sağlık Bakanı: “2019’da 25.000’e yakın personel atanacak”

Sağlık Bakanı Koca

Sağlık Bakanı Koca, 2019 yılında yaklaşık 25.000 sağlık personelinin atamasının yapılacağını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AA muhabirine, sağlık personeli ile diğer alanlarda yapılacak atama ve alımlara ilişkin bilgi verdi. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin önemli adımların atıldığını vurgulayan Koca, sağlıkta şiddet konusunda alınacak tedbirleri içeren düzenlemelerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla yürürlüğe girdiğini anımsattı. Koca, sağlık çalışanlarının uzun süredir bekledikleri emeklilik ve yıpranma payına ilişkin çalışmaların çözümü noktasında yasal düzenlemelerin de yapıldığını söyledi.

2018 yılı sonuna kadar 6.500 kişi daha alacağız

Sağlık Bakanlığına bu yıl sonuna kadar toplam 10.000 kişi alınacağını belirten Koca,

3.500 kişinin alım süreci tamamlanmak üzere… 2018 yılı sonuna kadar 6.500 kişinin daha alımını yapacağız. Acil tıp teknisyenleri, veri analizi yapan işletmenler, ambulans şoförleri, yardımcı klinik elemanı gibi birçok alanda alımlarımız söz konusu olacak, dedi.

Bakan Koca, gelecek yıl yapılacak sağlık çalışanı alımlarına ilişkin de şu bilgileri verdi:

Şu ana kadar 8 şehir hastanemiz hasta kabulüne başladı. Yakın zamanda Bilkent Şehir Hastanemiz de hasta kabulüne başlayacak. 2019’da açmayı planladığımız şehir hastanelerimiz ve kendi genel bütçemizden yaptığımız hastanelerimizin açılışı da olacak. Bu çerçevede, 2019 içinde olabilecek alımlarla ilgili de bir çalışma içindeyiz. 25.000’e yakın pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacılar olmak üzere alımlar söz konusu olacak… Bunun dışındaki sağlık çalışanlarıyla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor.

[toggle title=”AA”]Fotoğraf: AA/Aytuğ Can Sencar, ANKARA – Duygu Yener – Yeşim Sert Karaaslan, https://www.aa.com.tr/tr/gunun-basliklari/saglik-bakani-koca-2019da-25-bine-yakin-personel-atanacak/1336148[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir