Sabri Ülker Bilim Ödülü’ne başvurular devam ediyor

sabri ülker vakfı diyet, sabri ülker vakfı, bilim ödülü
Sabri Ülker Vakfı tarafından düzenlenen Sabri Ülker Bilim Ödülü 2017, bilim İnsanlarının katılımını bekliyor.

Türkiye’de beslenme ve sağlıklı yaşam alanlarında çalışmalarını sürdüren Sabri Ülker Vakfı tarafından “Beslenme, araştırma, eğitim programları ve diğer girişimleri destekleme” hedefiyle 2014 yılından bu yana düzenlenen Sabri Ülker Bilim Ödülü Yarışması, bu yıl dördüncü kez yapılacak.

sabri-ulker-vakfi-logo-gidahattiBeslenme, metabolizma ve toplum Sağlığı

Akademi, endüstri ve araştırma enstitülerindeki bilim insanlarını desteklemek, teşvik etmek ve araştırmaların toplum faydasına sunulmasına destek olmak amacıyla düzenlenen yarışmada, bu yıl da ulusal ve uluslararası arenada büyük ilgiyle karşılanan yarışmanın bu seneki teması “Beslenme, Metabolizma ve Toplum Sağlığı” olarak belirlendi.

Ulusal ve uluslararası düzeyde onlarca başvuru alan, özellikle genç bilim insanlarını teşvik etme hedefiyle bu yıl da başvurularda 45 yaş sınırı olan ödül için son başvuru tarihi 15 Mart 2017 olarak belirlendi.

sabri-ulker-bilim-odulu-2017-gidahattiÖdül töreni mayıs ayında

Sabri Ülker Bilim Ödülü yarışmasına, tamamlanmış projelerle sadece İngilizce başvuru yapılabiliyor. Genç bilim insanlarını ve bilimsel araştırmalarını teşvik amacıyla düzenlenen yarışmaya Türkiye ve dünyadan akademi, endüstri ve araştırma enstitülerinden bireysel ya da ekip olarak başvuru yapılabiliyor.

Bilim dünyasını İstanbul’da buluşturan Sabri Ülker Bilim Ödülü’nün, tüm dünyadan birçok bilim insanının hem davetli hem de yarışmacı olarak katılacağı ödül töreni, 3-4 Mayıs 2017 tarihlerinde Sabri Ülker Vakfı tarafından düzenlenecek 4. Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Zirvesi’nde gerçekleşecek. Törende bir bilim insanı daha, hayata geçirdiği bilimsel projesiyle 100 bin TL’nin sahibi olacak.

sabri-ulker-bilim-odulu-ali-ulker-kivanc-birsoy-brian-kobilka-gidahatti2016 yılı ödülü

2016 Sabri Ülker Bilim Ödülü’nü çalışmalarına ABD’de Rockefellar Üniversitesi’nde devam eden Yrd. Doç. Dr Kıvanç Birsoy ve ekibi, İstanbul’da düzenlenen törende 2012 Nobel Kimya Ödülü sahibi Brian Kobilka’dan almıştı. Türk bilim dünyasının parlayan yıldızlarından Yrd. Doç. Dr. Kıvanç Birsoy ve ekibi ödüle, “DNA-Barkodlama Teknolojisi” yöntemi ile kanser ile savaşta yeni, sürdürülebilir ve ekonomik tedavi yöntemlerinin keşfine ışık tutan projesiyle layık görülmüştü.

gıda hattı, gıda hattı diyet, gıda hattı diyetisyen, gıda hattı sağlık, gıda hattı beslenme

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir