Sabahları kahve içmek zararlı mı?

kahve zayıflatırmı

Yapılan araştırmalara göre kahvedeki kafein kanıtlanmıştır ve kafeinin vücuda zararlı olduğu görüşüne rağmen araştırmacılar bunun aksini söyleyen birçok kanıt bulmuşlardır.

kahve kaç kalori, kahvenin yararları, kahvenin faydaları, kahvenin zararları, kaç kupa kahve içmeli

Anti-oksidan kaynağı olması ve diğer özellikleri sebebiyle kahve kansere ve kalp hastalıklarına karşı koyucu olduğu gibi kahvenin şeker hastalığını önlemeye yardımcı oldu kanıtlanmıştır.

kahve, kafein, kahvee, cofee, kave, diyet kahve

Özellikle de kolon kanseri ve karaciğer kanseri ile savaşılmasına yardımcı olur. Eğer genlerinizde parkinson hastalığı varsa bu hastalığa yakalanmanızı geciktirmeye katkı sağlar.

kahve kaç kalori, kahvenin yararları, kahvenin faydaları, kahvenin zararları, kaç kupa kahve içmeli

Kahvenin bu kadar faydası var diye fazla miktarda kahve içmek sağlık açısından yararlı değildir. Kahvenin gün içerisinde çok fazla tüketilmesi; sinirli olunmasına neden olabilir, mide ağrısı hissedebilirsiniz, kalp atışınızın hızlandığını ve panik yapmanıza sebep olabilir. Bu nedenle günde birkaç fincan kahve tüketimi sağlık açısından yeterlidir. Sabah kullanımının kanıtlanmış bir sakıncası yoktur.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir