Bu pişirme yöntemi zayıflatıyor!

Japonların daha sağlıklı ve genç görünmelerinin sebebi olan beslenme şekillerini biz de kendi yaşantımıza uygularsak daha sağlıklı ve fit olunabilir.

japon mutfağı, suşi, çiğ balık

Japonların beslenme biçimleri oldukça çeşitlidir. Balık, yosun, sebzeler, soya, pilav, meyveler ve yeşil çay Japonya’da tercih edilen besinlerdir. Japon geleneğine uygun olarak yemekler kaynatılır, ızgarada ya da buharda pişirilir veya çok az yağ ile kızartılır. Sebzeler hızlı pişmesi için ince dilimlenir. Bu yemekleri yöntemlerinin en büyük avantajı besinlerin neredeyse tüm besin değerlerinin korunmasıdır.

spirulina, spirulina nedir, spirulina tablet, spirulina tozu, spirulina zayıflatır mı, gnc spirulina, arifoğlu spirulina, spirulina fiyatı, spirulina diyet

Sebze çorbası Japon yemeklerinin temelini oluşturur. Yemekleri hafif ve mideye, karaciğere ve böbreklere fazla baskı yapmadan hazmı kolaydır.

sağlıklı beslenme ülkeler sıralaması

Yemekleri yavaş şekilde tüketirler ve porsiyonları oldukça küçüktür. Farklı yemekler aynı tabağa konmaz, her yemeğin kendine ait farklı bir yeri olmalıdır. Tabaklar asla tepeleme şekilde doldurulmaz; böylece fazla yemek yiyerek kilo almak neredeyse imkânsızdır. Pilav bütün öğünlerin temel parçasıdır. Tuzsuz ve yağsız bir şekilde pişirilerek tüketilir | Gıda Gündemi

Yorum yapın

*

code