Personel alımında mülakat sorusuna Sağlık Bakanlığı’ndan yanıt

Sözleşmeli diyetisyenler kadroya geçecek mi?, kpss diyetisyen habeleri, Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kamu Hastaneler Kurumu KPSS Diyetisyen

HDP Diyarbakır İli Milletvekili Sibel Yiğitalp, Sağlık Bakanlığı tarafından cevaplandırılması için personel alımlarında mülakat sistemiyle ilgili bir soru önergesi verdi.

Personel alımında mülakat hakkında soru önergesi

HDP Diyarbakır İli Milletvekili Sibel Yiğitalp’ın verdiği soru önergesinde Sağlık Bakanlığı’nın personel alımlarında kullanacağı mülakat sistemiyle ilgili sorular aldı.

Soru önergesinde özellikle mülakat kriterlerinin ne olacağı, mülakatta sorulması düşünülen soruların ne olacağı, mülakatlardaki komisyonlarda kimlerin görev alacağı gibi sorular yer aldı.

Personel alımında mülakat hakkında yanıt

Sağlık Bakanlığı, soru önergesine verdiği cevapta mülakatların kanuni düzenlemeler çerçevesinde yapıldığına vurgu yapıldı. Sağlık Bakanlığı, mülakatların mevzuatlar çerçevesinde yapıldığını ve bu konuda herhangi bir keyfi durumun olmadığını vurguladı.

sağlık bakanlığı personel alımı mülakat

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir