Paramediğin pratisyenlerle ilgili sosyal medya paylaşımına soruşturma!

pratisyen att

Batman Kozluk Devlet Hastanesi’nde çalışan R. S. adlı sağlık çalışanının geçtiğimiz pazar günü nöbet esnasında yaptığı pratisyen hekimlerle ilgili paylaşım için soruşturma açıldı.

Sosyal medya platformu İnstagram aracılığıyla kendi fotoğrafı üzerine:

Pazar günü nöbet tutmaktan daha kötü bir şey varsa yeni mezun bişey bilmeyen pratisyenlerle nöbet tutmak, şeklinde yazı yazarak paylaşan paramedik R. S.’ye özellikle doktorlardan büyük tepki geldi.

Herkesin kendi işini yapması ve haddini bilmesi gerektiğini vurgulayan yorumlarda bu tür paylaşımların sağlık camiasını kendi içinde yıprattığını ve her sağlık mensubunun daha dikkatli olması gerektiği ifade edildi.

Gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesaplarını kapatan R. S. için hastane başhekimliği de devreye girdi ve soruşturma açıldığını belirtti.

Sağlık İletişimi Derneği Başkanı Dr. İbrahim Ersoy, son dönemlerde sosyal medya paylaşımları yüzünden sağlık çalışanlarına açılan soruşturmaların arttığına dikkat çekerek bu alanda bilinçli kullanımın şart olduğunu, sağlık çalışanlarının hastane içinde her fotoğrafı, her metni sosyal medya üzerinden paylaşmaması gerektiğini, Sağlık Bakanlığı‘nın sosyal medya kullanımı ile ilgili çalışanlarına hizmet içi eğitim vermesinin bu tür olayların ve soruşturmaların önüne geçebileceğini vurguladı.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir