Özel sektörde sağlık personeli maaşları!

diyetisyen maaşları, özel hastane Diyetisyen ücretleri, Diyetisyen ücretleri 2016, Diyetisyen ücretleri istanbul, online diyetisyen bedava, diyetisyen dünyası, diyetisyen iş ilanı, Diyetisyen iş ilanı 2016, diyetisyen maaşları 2016, diyetisyen taban puanları, diyet listesi, diyetisyen nedir, sözleşmeli diyetisyen ücretleri, ÖZEL HASTANE DİYETİSYEN MAAŞLARI, TIP MERKEZİ DİYETİSYEN MAAŞLARI, DİYETİSYENLER NE KADAR KAZANIYOR, BESLENME UZMANI MAAŞLARI

Sağlık personelleri, diğer bir çok meslek grubuna göre daha kolay iş bulmaktadır. Kamunun dışında özel sektör maaşlarına göz attığımızda değişken miktarlar göze çarpıyor…

Pratisyen hekim maaşları

Pratisyen hekim için 24 saatlik bir acil nöbetinin fiyatı iline ve hastanesine göre 750₺ – 1100₺ arasında değişiyor.

Uzman hekim maaşları

Poliklinik yapacak uzman hekimlerin maaşları 7.500 ₺ ile başlayıp 30.000 ₺’ye kadar çıkıyor. Burada uzmanın potansiyeli ve yaptığı cerrahi girişimlerde fiyatlar artırıyor. Özelde aylık 50.000 – 60.000 ₺ maaşla çalışan cerrahlar mevcuttur.

Diyetisyen (Beslenme Uzmanı) maaşları

Beslenme uzmanına ise iline ve hastane büyüklüğüne göre 2.000₺ – 2.500 ₺ ile başlayıp personelinin performansına göre 4.500 ₺ – 10.000 ₺ ye kadar aylık maaş veren özel hastaneler mevcuttur. Ayrıca büyük şehirlerde özel hastaneler maaşların dışında personele lojman olanağı da sunmaktadır..

Fizyoterapist maaşları

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans mezunu profesyonel sağlık meslek mensubuna ise iline ve hastane büyüklüğüne göre 2.000₺ – 2.500 ₺ ile başlayıp personelinin performansına göre 4.000 ₺ – 8.000 ₺ ye kadar aylık maaş veren özel hastaneler mevcuttur. Ayrıca büyük şehirlerde özel hastaneler maaşların dışında personele lojman olanağı da sunmaktadır..

Ebe ve hemşire maaşları

Özellikle ebe ve ameliyathane hemşireleri devletten kazanacağının daha fazlasını özelde kazanabiliyor. Ancak bu yüksek maaş oranları hemen verilmeyip yılların birikimine göre artmaktadır. Ebe ve hemşirelerin maaşları, iline ve hastane büyüklüğüne göre asgari ücret ile başlayıp personelinin performansına göre 3.000 ₺ – 3.500 ₺ ye kadar aylık maaş veren özel hastaneler mevcuttur. Ayrıca büyük şehirlerde özel hastaneler maaşların dışında personele lojman olanağı da sunmaktadır.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir