ÖYP kriterlerinde sessiz değişim!

YÖK, Yüksek öğrenim kurumu diyetisyen

YÖK (Yükseköğretim Kurulu) 900 kadar araştırma görevlisi kadrosu ilan ettiğini ve gün içinde ilan edilen bu araştırma görevlisi ilanlarının artarak merkezi yönetim bütçe kanununa göre 1000’e ulaşacağını 24 Kasım 2016 tarihinde duyurmuştu.

YÖK, Yüksek öğrenim kurumu diyetisyen

 

44 diyetisyen kadrosu değişmedi

İlan edilen bu öğretim görevlisi kadrolarından 44’ü beslenme ve diyetetik lisans mezunu diyetisyenleri akademisyen olmak için yetiştirecekti.

44 diyetisyen kadrosunda özel koşullar değiştirildi

YÖK ilan sistemi kontrol edildiğinde her bir ilanın özel koşullarının değiştiğini görüyoruz.

44 diyetisyen kadrosu 33/A’dan 50/D’ye çekildi

YÖK tarafından kadrolar ilk ilan edildiği tarihte atamaların 2547 sayılı Kanunun 33/A maddesi uyarınca yapılacağı açıklanmıştı. Ne var ki bu koşulun da değiştirildiği ve bütün atamaların 2547 sayılı Kanunun 50/D maddesine göre yapılacağı da görülmekte…

YÖK, Yüksek öğrenim kurumu diyetisyen

44 diyetisyen kadrosu hakkında detaylar gelecek…

YÖK tarafından bu hususta hiçbir açıklama yapılmamasından ötürü, ilgili kadrolar için başvuru yapmayı düşünen araştırma görevlisi adayları bilgilendiriyor ve kadro şartlarını tekrar gözden geçirmelerini öneriyoruz.

[button-red url=”http://www.gercekdiyetisyenler.com/?s=%C3%96YP&submit=Ara” target=”_blank” position=”center”]ÖYP Diyetisyen haberleri ve gelişmeleri için tıklayınız[/button-red]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir