Otoimmün hastalıklar noktasında yalnız olmadığınızı her zaman aklınızda tutun!

Otoimmün hastalıklar, otoimmün hastalıklarda diyet, beslenme (1)

Lupus ya da multipl skleroz ile yaşamak hem hasta hem de ailesi için kolay değildir. Burada akılda tutulması gereken birkaç şey var:

Bu zorlu kişisel durumlarla hayatta kalmak için çeşitli yaklaşımlar kullanarak hastalığı tedavi etmek gereklidir.
Bunun yanı sıra, tıbbi tedavi kesinlikle psiko-sosyal tedavi de içermelidir. Yalnız olmadığınızı ve her şeyden önce sizi anlayabilecek ve destekleyebilecek çeşitli gruplar olduğunu bilmek önemlidir.
Bu vakalarda destek grupları çok önem kazanır. Onlar hastalığı daha iyi anlamak için bize çok yardımcı olurlar. Bu gruplar, yeni bakış açıları keşfetmenizi ve sizinki gibi durumları görmenizi sağlarlar. Her şeyden önce, tıbbi gelişmeler ve tedavileri takip etmenize yardımcı olurlar.
Bu hastalıklarla yaşamak çok zor olabilir ama aynı zamanda farklı ve daha tatmin edici bir hayata, kendimizle daha çok ilgilenmeye, iyi bakıma, ve hayat kalitemiz ve onurumuz için savaşıp mücadele etmeye neden olurlar. Yalnız olmadığınızı hatırlayın, bunu asla aklınızdan çıkarmayın.

Bilim sizinle ilgilenmeye ve size en iyi tekliflerle gelmeye devam ediyor.

[toggle title=”Sağlığa Bir Adım”]https://sagligabiradim.com/otoimmun-hastaliklar-hakkinda-bilmeniz-gereken-5-sey/[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir