ÖSYM, KPSS sınav ücretini 420 ₺’den 180 ₺’ye indirdi!

ösym kpss diyetisyen atamaları 2017

ÖSYM, KPSS GY-GK ve Alan Bilgisi sınav ücretini 420 ₺’den 180 ₺’ye indirdi.

kpss 2017 diyetisyen atama ösym
ÖSYM, daha önce yayımladığı KPSS kılavuzundan Genel Kültür Genel Yetenek ve KPSS Alan Bilgisi sınavlarına giren bir adaydan 420 ₺ ücret alacağını belirtmişti.

ÖSYM - KPSS DİYETİSYEN

İtirazlar gelmişti

420 ₺’lik ücretin çok fazla olduğu kamuoyu tarafından dile getirilmişti. ÖSYM, tepkiler üzerinde aldığı yeni kararda Alan Bilgisi sınavında oturum başına 40 ₺ alacağını açıkladı. Yani KPSS Alan bilgisi sınavına girecek bir aday 360 ₺ değil 120 ₺ sınav ücreti ödeyecek. 60 ₺’da Genel Kültür ve Genel Yetenek sınav ücretini düşünürsek, KPSS Genel Kültür -Genel Yetenek ve Alan Bilgisi oturumlarına giren bir aday toplam 180 ₺ ücret ödeyecek.

sınav eş anlamlısı, sınav diyet, sınav dönemi beslenme, sınav sonuçları,

ÖSYM’den açıklama!

14 Mart 2017 tarihli kamuoyu açıklamasında; KPSS Alan Bilgisi sınavında test bazlı ücretlendirmenin ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından yeniden değerlendirileceği belirtilmiştir. Bu kapsamda ÖSYM Yönetim Kurulu 15 Mart 2017 tarihinde toplanmış ve KPSS Alan Bilgisi Sınavı ile ilgili aşağıdaki kararı almıştır.

Adayların sınav konforunu yükseltmek amacıyla çoklu oturum ve sınav başlama saa₺eri farklı dokuz test şeklinde, 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere uygulanacağı duyurulan KPSS alan bilgisi sınavlarında oluşan maliyet artışlarını önlemek amacıyla, çoklu oturumlu sınav yapma yöntemi, test bazında zaman farklılaştırması ve bağımsız test uygulaması ile bunlara bağlı ücre₺endirme yaklaşımından vazgeçilerek; sınavın aynı tarihlerde üç oturum halinde yapılmasına, her oturumda üç alan testi uygulanmasına, oturum bazlı ücre₺endirme yapılmasına, oturum başına ücretin 40 ₺ olarak belirlenmesine, oturumların Cumartesi sabah Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri; Cumartesi öğleden sonra Hukuk, İktisat, Maliye; Pazar sabah İşletme, Muhasebe, İstatistik olarak yeniden düzenlenmesine, sabah oturumlarının saat 10.00’da, öğleden sonra oturumlarının 14.30’da başlatılmasına, 2017 KPSS Lisans Kılavuzunun bu doğrultuda 16 Mart 2017 tarihinde güncellenmesine karar verilmiştir.

Adaylara saygıyla duyurulur

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir