Önümüzdeki ay memurlar için zor geçecek

memur maaşları, ocak memur maaşları, şubat memur maaşları, mart memur maaşları, nisan memur maaşları, mayıs memur maaşları, haziran memur maaşları, temmuz memur maaşları, ağustos memur maaşları, eylül memur maaşları, ekim memur maaşları, kasım memur maaşları, aralık memur maaşları 2016

Eylül ayı maaşını erken alacak olan memurlar, Kurban Bayramı ve ardından okulların açılacak olmasıyla, Ekim ayı maaşını alıncaya kadar sıkışacak.

Eylül ayı maaşı 6 gün erken ödenecek

Kurban Bayramı nedeniyle kamu çalışanlarının Eylül ayı maaşı 6 gün erken ödenecek. 9 Eylül’de maaşlarını avans olarak alacak olan kamu çalışanları, bu maaşla hem Kurban Bayramı ve hem de okul açılış masraflarını karşılamak zorunda kalacak.

Maliye Bakanlığı tarafından çıkarılan Genelgeye göre, aylıklarını 15 Eylül 2016 tarihinde alacak olan kamu görevlilerinin maaş ödemeleri 9 Eylül tarihinde avans olarak ödenecek.

Maaşlarını 6 gün erken alacak olan memurlar, Eylül ayı maaşıyla 36 günlük harcama planı yapacak.

12-15 Eylül: Kurban Bayramı tatili

Bayram hazırlığı masrafı, kurban, çocuklara kıyafet ve bayramlık gibi harcamalar Eylül ayı maaşından yapılacak.

19 Eylül: Okullar açılıyor

Bayram bitiminde bir gün idari izinli sayılan memurları, izleyen haftasonu tatilinin ardından 19 Eylül Pazartesi günü okulların açılışı bekliyor.

Okula gidecek çocukları olan memurlar, okul açılmadan önce ve açıldıktan sonra yapacakları okul masraflarının büyük bir kısmını Eylül ayı maaşından karşılamak durumunda kalacak.

Bu yazıya ait tüm hakları Memurunyeri.com’a aittir.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir