Ömer Halisdemir Üniversitesi diyetisyen akademik personel alım ilanı

diyetisyen iş ilanı, diyetisyen iş ilanları, diyetisyen iş ilanı, hastaneye diyetisyen iş ilanı, iş arayan diyetisyenler, işkur diyetisyen ilanları, beslenme ve diyetetik iş ilanları, sağlık bakanlığı personel alımları, diyetisyen iş ilanları 2017, gerçek diyetisyenler iş ilanları, kariyer.net diyetisyen

Niğde İlinde bulunan Ömer Halisdemir Üniversitesi diyetisyen akademik personel arıyor!

Niğde Diyetisyen akademik personel alımı genel bilgileri

 • Üniversite: Ömer Halisdemir Üniversitesi
 • Üniversitenin statüsü: Devlet
 • Fakülte, yüksek okul veya program: NİĞDE SOSYAL BİLİMLER MYO, OTEL, LOKANTA VE İKRAM HİZMETLERİ, AŞÇILIK
 • Kadro unvanı: Öğretim görevlisi (Ders verecek)
 • Kadro sayısı: 1
 • Kadro derecesi: 5
 • Son başvuru tarihi: 09.01.2019
 • Sonuç açıklama adresi: www.ohu.edu.tr

Niğde ömerhalis demir üniversitesi

Ömer Halisdemir Üniversitesi Diyetisyen akademik personel alımı özel koşulları

Niğde şehrinde bulunan Ömer Halisdemir Üniversitesi akademik personel alımı özel koşulları için lütfen buraya tıklayınız.

Ömer Halisdemir Üniversitesi Diyetisyen akademik personel alımı genel koşulları

 1. 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
 2. Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak
 3. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından en az 50.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
 4. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
 5. Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
 6. Lisans mezuniyeti sonrası tecrübe şartı istenen ilanlarda, 14/3/2016 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olup bu tarihte veya bu tarihten önce ya da sonra söz konusu programlardan mezun olanlar lisans sonrası iki yıl tecrübeli olarak kabul edilmektedir.

Ömer Halisdemir Üniversitesi Diyetisyen akademik personel alımı unvan koşulları

Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için en az lisans mezunu olmak ve ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
Atama yapılacak programın Lisans/Önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak.

Ömer Halisdemir Üniversitesi Diyetisyen akademik personel alım başvurunda istenen belgeler

Ömer Halisdemir Üniversitesi Diyetisyen akademik personel alım başvurunda istenen belgeler şu şekilde:

 •  26.12.2018 tarih ve 30637 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan Üniversitemiz öğretim elemanı ilanına ilişkin Rektörlük bünyesinde bulunan Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Endüstriyel Ham Maddeler ve Yapı Malzemeleri Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne alınacak Öğretim Görevlisi kadrolarına ait Açıklamalar kısmında yer alan ilan özel şartı aşağıda belirtildiği şekilde değiştirilmiştir.
 • 1. Akademik Personel Başvuru Formu (www.ohu.edu.tr/personel/sayfa/akademik-personel-formlan)2. Lisans Mezuniyetine İlişkin Belge ve Transkript (E-Devlet’ten alınmış karekodlu veya onaylı sureti)

  3. Lisansüstü Öğrenci Belgesi ve Transkripti veya Mezuniyet Belgesi ve Transkripti (Yüksek Lisans/Doktora) (E-Devlet’ten alınmış karekodlu veya onaylı sureti)

  4. ALES Belgesi (Belge üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Kodu ve Karekodu bulunan)

  5. Yabancı Dil Belgesi (Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen)

  6. Kamu Kurumunda Çalışanlar İçin Çalıştığı Kurumdan Alınmış Onaylı Hizmet Belgesi

  7. İş Tecrübe Belgesi (Belge üzerinde ilgili işyerinin kurumsal logosu, kaşesi, yetkilinin imzası ve belge tarihi bulunan.) (Tecrübe şartı istenen kadrolar için)

  8. SGK’dan Alınmış Onaylı Hizmet Dökümü (Tecrübe şartı istenen kadrolar için)

  9. Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi (Güncel) (E-Devlet’ten alınmış karekodlu veya aslı)

  10. Sabıka Kaydı (Güncel) (E-Devlet’ten alınmış karekodlu veya aslı)

  11. Özgeçmiş

  12. Nüfus Cüzdan Fotokopisi

  13. 2 (iki) Adet Fotoğraf

Muafiyet hakkında

 1. Doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanların, tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık eğitimini tamamlayanların, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlilerinin ve yükseköğretim kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanların bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav şartı aranmaz.
 2. Meslek yüksekokullarının, yabancı dil okutmanı, çevirici ve yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

Önemli uyarı

Gerçek Diyetisyenler Sitesi’nde yayımlanan iş ilanlarının içeriğinin doğruluğundan ve yasalara uygunluğundan ilan sahibi sorumludur. Bu sitede yayımlanan iş ilanları nedeniyle oluşabilecek herhangi bir mağduriyet ya da zarardan Gerçek Diyetisyenler Sitesi ve site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diyetisyen iş ilanları için neden “Gerçek Diyetisyenler Sitesi”?

İnsanların sağlıklı bir şekilde beslenmesi, varsa hastalıklarına özel olarak tıbbi beslenme tedavilerinin planlanması, zayıflaması ve istedikleri vücut ağırlığına ulaşabilmeleri için kişiye özel beslenme planı ve listeleri hazırlayan diyetisyenler; kamu kuruluşları ve özel sektöre ait birçok firmada beslenme ve diyetetik bölümünde çalışan profesyonel sağlık mensubudurlar. Özel hastanelerde, kliniklerde, restoranlarda, yeme-içme sektörü gibi farklı birçok alanda rahatlıkla iş bulabilirler.

Bu pozisyon için başvurduğunuz bir işe kabul edildiğinizde, o kurumun bünyesinde yürütülen beslenme ve diyetetik hizmetlerinde, sağlıklı veya hasta bireylerin yaşam standardını ve fiziksel özelliklerini bir arada ele alarak, kişinin amacına yönelik en etkili beslenme planını oluşturmanız beklenir.

Üniversitelerin beslenme ve diyetetik bölümlerinden mezun, diyetetik, anatomi, fizyoloji, patoloji, biyokimya ve beslenme bilimleri ile yakından ilgili, doğa bilimlerine meraklı ve bu alanda iyi yetişmiş, özenli ve titiz çalışabilen; insan ilişkileri güçlü kişiler, diyetisyen ilanları arasından en cazip olduğunu düşündükleri ilanlara başvurarak, rahatlıkla yeni bir iş sahibi olabilirler. Firmalar, diyetisyen iş ilanı verirken, başvuruda bulunacak adayların gerekli eğitimlerini tamamlamış, besin maddeleri ile ilgili tam teşekküllü bilgiye sahip, beslenme trendlerini yakından takip eden kişiler olmalarını beklerler.

Hastasının sağlığı konusunda hassas ve özenli davranan, iletişimi güçlü kişiler, bu alanda her zaman bir adım öndedirler. Ayrıca, diyetisyen iş ilanları için sadece yaşadığınız şehri göz önünde bulundurmak zorunda değilsiniz, farklı illerde de kendinize göre bir iş bulmanız kolay olacaktır.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir