Ölü hayvanlar üretimde kullanılıyor!

tavuk, ölü tavuk yemi, helal etmiyem, helal etmiyorum, helal gıda, halal foods, helal gıdalar, helal besin, helal nedir, whats halal

GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer, üretimde ölü hayvanların tüm kısımlarının değerlendirilmesinin başlandığını ve bu durumun insanların hayatlarında normal bir şekilde yer etmeye başladığını kaydetti.

helal etmiyem, helal etmiyorum, helal gıda, halal foods, helal gıdalar, helal besin, helal nedir, whats halal

Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Sertifikalandırma ve Denetleme Araştırmaları Derneği (GİMDES) Dr. Hüseyin Kami Büyüközer,

Az maliyetle daha çok para kazanma hırsı, üretimde domuz ürünlerini yaygın bir şekilde kullanma, ölü hayvanların her şeyini üretimde değerlendirme, gıda katkı maddelerinin alabildiğince yaygınlaşması, hormonlar ve genetiği değiştirilmiş organizmalar (GDO) bu yaşam tarzıyla birlikte insanların hayatlarında normal bir şekilde yer etmeye başladı.

helal etmiyem, helal etmiyorum, helal gıda, halal foods, helal gıdalar, helal besin, helal nedir, whats halal

Büyüközer, gayrimüslim ülkelerde yaşayan Müslümanların, kendilerine ve çocuklarına helal yiyecek ve içecek bulmak için büyük gayretler sarf etmek zorunda kaldıklarını bildirdi.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de GİMDES’in çalışmaları sonucu ürünlerin helal ve tayyib sertifikalandırma süreci de devreye girerek binlerce helal ve tayyib şartlarda sertifikalanmış ürünler gerek yurt içinde gerek yurt dışında Müslümanların hizmetine ulaşmaktadır, şeklinde konuştu.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir