Obez ambulansı 162 kilodaki hastanın imdadına yetişti!

Obez ambulansı

Kayseri ilinde solunum yetmezliği bulunan ve kendi olanaklarıyla hastaneye gidemeyen 162 kilodaki Z.U’nun (58) yardımına İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri koştu. U., ekipler tarafından sedyeyle evden çıkarılarak obez ambulansıyla hastaneye kaldırıldı.

Merkez Melikgazi ilçesine bağlı Belsin semtinde oturan 162 kilo ağırlığındaki Z.U. rahatsızlandı. Solunum yetmezliği bulunan U., kilosundan dolayı kendi imkanlarıyla hastaneye gidemeyince, yakınları 112 Acil’e haber verdi. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Z.U. için evine obez ambulansı gönderdi. Sağlık ekibi tarafından sedyeyle evden çıkarılan U., ambulansla Şehir Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı.

5 yıldır Kayseri’de 120 kilo ve üstü kişilere hizmet veren ambulans, özel donanımlı sedyesi ve hastalara göre tasarlanan müdahale setleri ile hem obez hastalara hem de sağlık personeline büyük kolaylıklar sağlıyor.

[toggle title=”Medimagazin”]https://www.medimagazin.com.tr/guncel/genel/tr-obez-ambulansi-162-kilodaki-hastanin-imdadina-yetisti-11-681-79211.html[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir