Muzaffer Kuşhan, 3 ayda serbest

muzaffer kuşhan, diyetisyen değildir

OHAL kapsamında yürülüğe giren Kanun Hükmünde Kararname ile cezaevinden çıkanlar arasında Diyetisyen olmadığı halde zayıflama merkezi açan Dr. Muzaffer Kuşhan da var. Diyetisyen olmadığı halde zayıflama merkezi açan Dr. Muzaffer Kuşhan, 19 yaşındaki Dila Kurt‘un zayıflama kliniğinde uygulanan diyete dayanamayıp hayatını kaybetmesinin ardından hapis cezasına çarptırılmıştı. Diyetisyen olmadığı halde zayıflama merkezi açan Dr. Muzaffer Kuşhan, cezaevinde 3 ay kaldı.

19 yaşındaki Dila Kurt, Diyetisyen olmadığı halde zayıflama merkezi açan Dr. Muzaffer Kuşhan‘ın Polonezköy’deki zayıflama kliniğine gitmiş, 45 günde 14 kilo vermiş ama uygulanan diyete dayanamayıp, 2008 yılının eylül ayında hayatını kaybetmişti.

Kurt’un ölümüyle ilgili, Diyetisyen olmadığı halde zayıflama merkezi açan Dr. Muzaffer Kuşhan, bilinçli taksirle ölüme neden olmaktan 3 yıl 6 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.

3 aydır cezaevinde olan Diyetisyen olmadığı halde zayıflama merkezi açan Dr. Muzaffer Kuşhan, OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile serbest kalanlar arasında.

Cezaevinden çıktıktan sonra konuşan Diyetisyen olmadığı halde zayıflama merkezi açan Dr. Muzaffer Kuşhan,

Hiçbir zaman suçlu olduğumu düşünmedim, ilahi adalet tecelli etti. Ben suçsuz yere oradaydım. Bu kız kronik kalp hastasıydı ve benim tarafımdan hiç bilinmeyen bir şeydi. Gizli kalp hastalığı bir anda gelir. Kendi hastalığından rahmetli olduğuna göre, bu suçun bana yüklenmesi adli tıbbın kurduğu bir kumpastır, dedi.

Diyetisyen olmadığı halde zayıflama merkezi açan Dr. Muzaffer Kuşhan, hakkında hekimlik mesleğinin gerektirdiği asgari tedbirleri almayıp taksirle ölüme neden olmak suçundan 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Uzun mahkeme sürecininin ardından Diyetisyen olmadığı halde zayıflama merkezi açan Dr. Muzaffer Kuşhan hakkında 4 yıl 3 ay hapis cezası verilmiş, ancak sanığın iyi hali nedeniyle 3 yıl 6 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.

Ayrıca kararın kesinleşmesinin ardından Diyetisyen olmadığı halde zayıflama merkezi açan Dr. Muzaffer Kuşhan, meslekten 2 yıl men cezası da almıştı.

Diyetisyen Kuşhan, kararı avukatlarıyla yeniden inceleyeceğini, yeniden mesleğe dönme yollarını arayacağını söyledi…

  • Diyetisyen olmayan bu şahsa, diyetisyen unvanı yazmayan Milliyet Haber‘e teşekkür ederiz.
  • Diyetisyen olmayan bu şahsa, diyetisyen unvanı yazmayan CNNTürk Haber‘e teşekkür ederiz.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir