Muz alırken dikkat edilmesi gereken duyusal özellikler

muz, muz kalorisi, muz diyeti

Diyetisyenlerden, benekli muzları görünüşünü beğenmeyerek satın almayan insanlara uyarı geldi. Benekli muzlar yüksek seviyede antioksidan madde barındırıyor.

Yüksek seviyede potasyum içeren, ishal rahatsızlığına iyi gelen, kemiklere destek olan muzla ilgili ilginç bir araştırma yapıldı. Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük, muzun vücudumuza sağladığı daha birçok yararı olduğunu söyledi.

“Ne kadar benek o kadar antioksidan madde”

Küçük, beğenmeyip kabuğu beneklendiği için almadığımız yumuşamış fazla olgunlaşmış muzların antioksidan etkisi ile kansere karşı koruyucu yapıda olduğunu belirterek,

Ne kadar benek o kadar antikanserojen-antioksidan madde demek, şeklinde konuştu.

Mutluluğunuz için muz yiyin!

Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük,

Mutluluk meyvesi diyebileceğimiz muz, strese karşı da iyi çözüm sunmaktadır. Kahvaltı günün en önemli öğünü olmasına rağmen yoğun iş günlerinde aceleden aç karına evden çıkmak yerine pratik olarak yiyebileceğiniz bir küçük boy muz sizin daha keyifli, stressiz ve sakin bir gün geçirmenize yardımcı olacaktır. Aynı şekilde gün içinde aç kalarak performans düşüklüğü istemediğimiz için sabah ile öğle arasında yiyebileceğiniz bir adet yerli muz sizin yorgunluğunuzu ve stresinizi azaltacağını da unutmayın.

Lif açısından önemli bir meyve olan muz bağırsak fonksiyonlarını dengeleyerek kabızlığa da ishale de iyi gelmektedir. Bağırsağın probiyotik gücünü de arttırarak bağışıklık sistemine destek olmaktadır, ifadelerini kullandı.

Gıda Gündemi

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir