Mobil hastanede diyetisyen hizmeti veriliyor

Sağlık Bakanlığı yeni logo

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, hastaneye gidemeyen vatandaşlara sağlık hizmeti sunmak amacıyla Mudurnu ilçesinin en uzak köyü Taşçılar’a mobil hastane kurdu. Köy camisi hastane olarak kullanıldı ve bahçesi acil servis gibi hizmet verdi. Uzman doktorlar tarafından muayene, tetkik ve tarama yapıldı. Proje kapsamında birçok hizmet sunuldu ve köylüler memnuniyetlerini dile getirdi. Doktorlar, ilerleyen dönemlerde diğer köylerde de benzer çalışmalar yapacaklarını belirtti.

İlçe ve şehir merkezine uzaklıkları sebebiyle hastaneye gidemeyen vatandaşların ayağına uzman doktorlar gitmeye devam ediyor. Hastalıkları erken teşhis etmek, köylere yerinde sağlık hizmeti vermek amacıyla başlatılan Sağlıklı Hayat İçin Bizim Köyde Buluşuyoruz Projesi bu kez Mudurnu’nun en uzak köyü Taşçılar’da devam etti.

  • Kardiyoloji, nöroloji, enfeksiyon hastalıkları, göz, fizik tedavi, dahiliye ve aile hekimi gibi farklı branşlardan oluşan uzman doktorlar, muayene, tetkik ve tarama yaptı.
  • Mobil kanser tarama, evde sağlık, diyetisyen, diş muayene ve tarama, sigara bırakma, aşı, MHRS randevu gibi birçok hizmet verildi.

Vatandaşların ilgisiyle karşılaştıklarını belirten doktorlar, her köyde bu tür çalışmaları yapacaklarını söylediler.

sondakika.com/saglik/haber-bolu-il-saglik-mudurlugu-ekipleri-mobil-hastane-ku-16109087/

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir