Milli Savunma Üniversitesi sözleşmeli personel sonuçları 10 haftadır açıklanmıyor!

Milli Savunma Üniversitesi logo, MSÜ

Milli Savunma Üniversitesi’nde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel olarak faaliyet takvimine uygun biçimde istihdam edilmek üzere belirtilen niteliklerde sözleşmeli personel kadrolarına Bakanlar Kurulunun 06 Haziran 1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar konulu kararı çerçevesinde 200 sözleşmeli personel temini yapılacağı, personel temin dairesi tarafından duyurulmuştu.

Bu alım için başvurular 1 – 21 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilmişti. 7 Haziran 2021‘de başlayan mülakatlar 28 Haziran 2021 tarihinde son buldu.

Sözlü mülakatta sınav komisyonu tarafından 6 kriter üzerinden değerlendirilen ve 100 puan üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylar nihai olarak değerlendirilecek ve her unvan için ayrı listeler oluşturulacaktı. Çeşitli illere ataması yapılacak:

  • Diyetisyen
  • Veteriner Hekim,
  • Psikolog,
  • Mühendis
  • Destek Personeli,
  • Aşçı, Berber, Terzi/Ütücü, Garson, Marangoz, Metal İşleri, Elektrik, Sıhhi Tesisat, Kaloriferci, Hizmetli, Boya/Badana, Çevre, Gıda, Şoför, Harita ve Kadastro branşlarından Tekniker ve Teknisyen unvanları için sonuç bekleyen adaylar yaklaşık 2,5 aydır sonuçları her gün açıklanacak umuduyla bekliyorlar.

Konuyla ilgili hiç bir açıklama yapılmazken geleceğe yönelik plan yapamayan sözleşmeli personel adayları mağduriyetin son bulmasını ve mülakat sonuçlarının açıklanmasını talep ediyor.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir