Mengen çorba

mengen çorba tarifi

8 Diyet porsiyonu için malzemeler

 • 1 TK Pul biber
 • 1 TK Kuru Nane
 • 1 ÇK Tuz (İyotlu)
 • 1 SB Su
 • 2 SB Et suyu
 • 2 YK Buğday Unu
 • 1 YK Tereyağı
 • 1 Adet (Orta/Normal) Kuru Soğan
 • 1 TK Acı Biber Salçası
 • 2 YK Domates Salçası
 • 4 YK Bulgur

Hazırlanışı

Hazırlık süresi 20 dk. ve pişirme süresi 25 dk’dır. Öncelikle bulgurdaki taşları ayıkla ve bulgurları yıka. Yıkadığın bulgurları sıcak suda haşlanana kadar beklet. Bulguru bekletirken bir tencereye tereyağını koy ve erit. Soğanı ince ince doğrayıp tereyağında gezdirilir. Unu da ekle ve kavurmaya devam et. Kavurduktan sonra salçaları ilave et. Daha sonra suyu ilave et ve karıştır. Et sularını da ilave edip karıştırmaya devam et. En son haşlanmış bulguru süzüp baharatlarla beraber tencereye ekleyip karıştır. Mengen çorbası servise hazırdır.

[button-green url=”http://www.gercekdiyetisyenler.com/diyet/saglikli-diyet-yemek-tarifleri/” target=”_blank” position=”center”]TÜM SAĞLIKLI YEMEK ve İÇECEK TARİFLERİ[/button-green]

Eskişehirde Diyetisyen Şenol YILDIZ
[button-brown url=”http://www.gercekdiyetisyenler.com/diyetisyene-sorunuz-mu-var/” target=”_blank” position=”center”]soru sor[/button-brown][button-red url=”http://www.gercekdiyetisyenler.com/author/diyetisyen-senol-yildiz” target=”_blank” position=”center”]tüm yazıları[/button-red][button-green url=”http://www.gercekdiyetisyenler.com/diyete-basla-internetten-online-diyet/” target=”_blank” position=”center”]online diyet[/button-green]
Gerçek Diyetisyenler Sitesi Diyetisyen Yazıları

Diyetisyen

Şenol Yıldız

?Eskişehir Büyükşehir Belediyesi diyetisyeni
?Ankara Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik, Lisans, 2014
?Osmangazi Üniversitesi, Tıbbi Biyokimya AD, Master, 2018
?Anadolu Üniversitesi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Önlisans, 2016
?Anadolu Üniversitesi, Spor Yönetimi, Önlisans, 2018
?Bireysel Koçluk, 2015
?NLP Uygulayıcılığı, 2015

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Cebeci Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesi ile Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi gibi köklü sağlık kuruluşlarında beslenme alan çalışmalarını tamamlayarak Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olmuş ve lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlamıştır.

Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin destekleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Şenol YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi‘nde Uzman Diyetisyen olarak görev yapmakta, 6 yıl önce başlayıp 8.000’i aşkın hasta/danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir