Memura, vatandaş not verecek

kamu memur alımı KPSS

Çalışma Bakanlığı tarafından bakanlıklara gönderilen yönetmelik taslağına göre tüm kamu kurumları performans uygulamasına geçecek.

Memurların çalışmalarının ve davranışlarının değerlendirilmesi FETÖ ile mücadelede de yöneticilerin elini güçlendirecek. Terörle bağlantısı tespit dilen memurlar daha rahat kontrol edilebilecek.

Bu ilkeler esas alınacak

Taslaktaki başarı değerlendirme sisteminde adalet ve nesnellik, saydamlık ve alenilik, katılımcılık ve uzlaşma, stratejik planlar ve ilgili mevzuata uyumluluk, ölçülebilirlik, işlevsellik ile çok yönlülük ilkeleri esas alınacak.

Not verilecek

Başarı değerlendirmelerinde vatandaş da, kamu çalışanlarının performanslarına not verecek. Bir kamu kurumundan hizmet alan vatandaş şu soruları cevaplandıracak:

  • Hizmetin kalitesinden memnun kaldınız mı?
  • Takip ettiğiniz işin durumu hakkında yeterli bilgi sunuldu mu?
  • Hizmet sunumu sırasında kamu kaynakları verimli kullanıldı mı?

A, B ve C düzeyinde başarı puanları, yer değiştirmeleri uygulamalarında, yurt dışı görevlendirmede göreviyle ilgili kişisel gelişim programlarında ve insan kaynakları planlamasında esas alınacak. Memurların yükselmeleri de etkilenecek.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir