Memura ek zam!

para, maaş, ücret, bes

Maliye Bakanı Naci Ağbal milyonlarca memuru sevindiren bir açıklama yaptı.

İşte enflasyon nedeniyle memur ve memur emeklisine ek zammın gündeme gelebileceğiyle ilgili soruyu yanıtlayan Ağbal’ın açıklamaları:

Yıl başında %4 zam yaptık. İkinci yarasında %3,5 zam yapacağız. Mayıs sonu itibariyle %6,39. %4 olan zam oranının aşmış durumdayız. Haziran ayında ilave olarak enflasyonda yukarı yönlü bir gelişme olursa, 1 Temmuz itibarıyla 1 kuruş eksik olmaksızın maaşlara yansıyacak İşçi ve Bağ-Kur emeklilerinin zammında da ilk 6 ayki enflasyonu yansıtacağız. Kabaca memur maaşlarındaki her %1’lik artışın maliyeti 2,3 milyar ₺. Enflasyon haziran sonu itibariyle de % 6,39 seviyesinde kalırsa en düşük memur maaşı 2.839 ₺’dan 3.050 liraya çıkacak. En düşük memur emekli maaşı 1.978 liradan 2.094 liraya çıkacak. En düşük SSK emekli aylığı 1.570 liradan 1.670 liraya çıkacak. En düşük Bağ-Kur emekli aylığı 1.405 liradan 1.495 liraya çıkacak. Bu ay içerisinde emeklilere vermiş olduğumuz bayram ikramiyesi de ilave olarak gelirlerine yansımış olacak.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir