Memur-Sen’den 4/B’li ve 4/C’lilere kadro talebi!

28 Kasım 2017 tarihinde toplanacak Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda 4/B ve 4/C’li personellerin durumu ele alınacak.

Yılın son toplantısını yapacak kurulda Memur Sen’in 4/B ve 4/C’lilerin kadro durumu başta olmak üzere, toplu sözleşme görüşmelerinde gündeme getirilen ve çözümü daha sonraya bırakılan konuları masaya taşıyacağı öğrenildi.

Kadrolu ve güvenceli istihdam!

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji-Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, yaptığı açıklamada, son iki toplu sözleşmede pazarlık masasına taşınan fakat karara bağlanmayan talepleri kurulda gündeme getireceklerini söyledi. Bu taleplerinin başında 4/B ve 4/C’lilerin kadro durumu ile kamuda memur işi yapan işçilerin statülerinin geldiğini bildiren Tonbul, şunları söyledi:

Kamu çalışanları için en büyük sorun istihdam türlerindekinin oluşturduğu parçalı yapıdır. Kamu personel sistemi içerisinde yer alan ve fiilen de kamu hizmeti sunan 70.000’e yakın 4/B’li ile 20.000’i aşkın 4/C’li personel olmak üzere 90.000’e yakın kamu görevlisinin kadrolu ve güvenceli istihdamı sağlanmalı. Bu konuda 2015’teki toplu sözleşmede varılan mutabakat artık hayata geçirilmeli. Kurulda bu yöndeki görüş ve taleplerimizi tekrar dile getireceğiz.

Medi Haber
https://www.medihaber.com/son-dakika/memur-sen-den-4b-li-ve-4c-lilere-kadro-talebi-h5462.html

Yorum yapın

*

code