Manisa’nın vücut analiz ölçümleri ücretsiz yapılacak

manisa

Manisa Halk Sağlığı Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Yunusemre Kent Konseyi ile birlikte vatandaşların hem doğru yaşam alışkanlığı kazanması hem de bunun yanına sporu da katmaları için vücut analiz protokolü imzaladı.

baskül kantar diyet tartı

Manisa Halk Sağlığı Müdürlüğü obeziteyle mücadele etmek amacıyla insanların vücut ölçüm analizlerini ücretsiz olarak yapacak. Bu kapsamda Halk Sağlığı Müdürlüğü, Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Yunusemre Kent Konseyi ile birlikte protokol imzaladı. İlk olarak Manisa’da görev yapan basın mensuplarının vücut analiz ölçümleri Dr. Sebile Cinali ve Diyetisyen Burcu Bayraktar tarafından yapıldı. Manisa Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Engin Yıldırım, halk sağlığı olarak kişilerin doğru yaşam alışkanlıkları ve doğru beslenmenin yanında hayatlarına hareketi ve sporu katmaları, sonrasında da bütün bu davranış değişikliklerinin ölçülebilir olması adına bir proje geliştirmek istediklerini söyledi. Bu projeyle Halk Sağlığı bünyesine katılan vücut ölçüm analiz cihazlarıyla projeye katılan herkesin vücut analizlerini yapacaklarını kaydeden Yıldırım, kas, yağ, su ve iskelet sistemiyle ilgili veriler elde edeceklerini belirtti. Yıldırım, “Aile hekimleri tarafından kişilerin hormon tahlilleri ve kan tahlilleri yapıldıktan sonra obezite birimindeki hekim ve diyetisyen kontrolündeki tüm paydaşlara kendilerine özel diyetler uygulanacak. Manisa’da yapılan tüm spor branşları üyelerimiz tanıtılacak. ” dedi.

TARTI Vücut analiz cihazı, yağ ölçüm cihazı, TANITA

Üç hedef

Yıl sonuna kadar yapılan çalışmanın sonunda belirlenen üç hedefi görmek istediklerini vurgulayan,

Birincisi biz bireysel olarak bu doğru davranışlarla kaç kilo verdik. Ama bu verdiğimiz kiloları nereden verdik. Kastan mı verdik, yağdan mı verdik. İkincisi bu davranış değişikliğinden sonra üyelerimizden kaç tanesi normalde kullandıkları şeker ilacını artık kullanmıyor, tansiyon ilacını artık kullanmıyor, kolesterol ilacını kullanmıyor, sağlıklı değerlere ulaştı. Bunu görmek istiyoruz. Üçüncüsü ve en önemlisi uzun yıllardır amatör olarak herhangi bir sporu yapmıyoruz. Acaba kaçımızı bu her branşta sporla tanıştıktan sonra tekrar spor yapmaya başlayacak. Bu üç faydayı yıl sonunda görmek istiyoruz, dedi.

İnbody vücut analiz, vücut yağ oranı, in body

Veriler raporlanacak

Ölçümlerin halk sağlığında haftanın üç günü ücretsiz olarak yapılacağını ifade eden Yıldırım, 6 cihazın bulunduğunu belirterek özellikle bunları 17 Nisan’dan sonra açılacak olan sağlık yaşam çadırlarında kullanacaklarını söyledi. Diyetisyenlerin ayda bir yaptığı çalışmaları müdürlüğe göndereceğini kaydeden Yıldırım, diyetisyenlerin başarı oranlarının ölçüleceğini ve döner sermayeden yüzde 20 civarında bir destek verileceğinin altını çizdi. Yıldırım, toplanan bütün verilerin bir rapor halinde bakanlığa sunulacağını vurguladı. Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hatun Sarıkaya ve Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan da birer konuşma yaparak projenin hayırlı olmasını diledi.

yenimanisa.com.tr/manisa-nin-vucut-analiz-olcumleri-ucretsiz-yapilacak/3401/

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir