Kültür Üniversitesi diyetisyen akademik personel ilanı (3 kadro)

beslenme ve diyetetik - diyetisyen - beslenme uzmanı - iş ilanları
 • İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ—>İŞLETMECİLİK MESLEK YÜKSEKOKULU—>OTEL, LOKANTA VE İKRAM HİZMETLERİ BÖLÜMÜ
 • ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
 • Kado sayısı: 3
 • ALES: 70
 • YDS: –
 • Son başvuru tarihi: 23.03.2017
 • Başvuru yeri: T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi, İşletmecilik MYO Müdürlüğü, İncirli, Yolbaşı Sokak, No: 1, 1. Kat, Bakırköy, İstanbul, İletişim Telefonu :  (0212) 498 49 11
 • Özel koşullar: Üniversitelerin Aile Ve Tüketici Bilimleri, Beslenme Ve Diyetetik, Gastronomi, Gastronomi Ve Mutfak Sanatları, Mutfak Sanatları Ve Yönetimi, Yiyecek Ve İçecek İşletmeciliği Bölümlerinden Birinden Lisans Mezunu Olmak.
  Aynı Alanlardan Birinde Tezli Yüksek Lisans Yapmış Veya Lisans Mezuniyeti Sonrasında Alanında Belgelendirmek Kaydıyla En Az 2 Yıl Deneyimine Sahip Olmak.
 • Genel koşullar: 1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
  2-Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak
  3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az {udsDengi} puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
  4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
  5-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

 • Unvan koşulları: Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere (rektörlüğe bağlı bölümler dâhil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az beş yıl tecrübeli olmak.
  Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübeli olmak.
  Yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)atama yapılacak programın eğitim dilinde en az 80 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak şartı aranır.
  Lisans mezunu olunan alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak.
  Alanında lisans sonrası tecrübe şartı aranan Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlerdeki öğretim görevlisi kadroları ile okutman, uzman ve çevirici, eğitim-öğretim planlamacısı kadrolarına başvurularda, alanında tezli yüksek lisans mezunu olanlar, alanında lisans sonrası iki yıl tecrübeli kabul edilecektir.
  Alanında lisans sonrası tecrübe şartı aranan lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlerdeki (Rektörlüğe bağlı bölümler dâhil, Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar hariç) öğretim görevlisi kadrolarına başvurularda, alanında tezli yüksek lisans mezunu olanlar, alanında lisans sonrası beş yıl tecrübeli kabul edilecektir.
  Tezsiz yüksek lisans mezunları ile yüksek lisansa denk sayılan lisans programlarından mezun olanlar, lisans sonrası tecrübeli olarak kabul edilmeyecektir.
 • İstenen belgeler: 1. Başvuru Dilekçesi. (Başvuru Dilekçesinde Başvurulan İlan Numarası, Meslek Yüksekokulu / Bölüm Adı, Başvurulan Kadro Unvanı, Başvuran Adayın İletişim ve Adres Bilgisi ile Başvuruda Teslim Ettiği Evraklarının Listesinin Belirtilmesi Gerekmektedir.)2. Fotoğraflı özgeçmiş (YÖK Formatında) ve Kişisel Özgeçmiş (CV)

  3. Mezuniyet diplomalarının ve transkript Belgelerinin Üniversitesinden onaylı suretleri veya Noter Tasdikli Suretleri.

  4. Lisans menzuniyeti sonrası alanında en az 2 yıl deneyimini ve kıdem süresini gösterir, çalışılan iş yerlerinden alınacak olan işletme onaylı çalışma belgesinin aslı.

  5. 2 Adet vesikalık fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş olmalı)

  6. Merkezi Sınav (ALES) sonuç belgesi.

  7. Varsa yayınlanmış veya yayın kararı olan bilimsel çalışmalar.

  8. Yabancı ülkelerden alınan diploma belgelerin suretleri ile yeminli mütercim tercümesi ve Yükseköğretim Kurulu onaylı denklik belgeleri.

  9. Başvuru belgeleri ile ilgili sorular için yetkililere ait iletişim bilgileri:

  (Adı Soyadı)

  Ebru Turp e-posta adresi: e.turp@iku.edu.tr Tel. No. (0212) 498 49 11

   

 • Önemli Not: Başvuru süresi içinde yapılmayan ve eksik belge içeren başvurular dikkate alınmayacaktır.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir