KPSS 2017/3 Branş dağılımı açıklandı!

KPSS diyetisyen, DİYETİSYENLİK ATAMALARI, sağlık bakanlığı beslenme ve diyetetik

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.

TARTI Vücut analiz cihazı, yağ ölçüm cihazı, TANITA

Kimler tercih yapabilir

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2017/3 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.
Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Ortaöğretim – Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacaktır.

iş yaşamında beslenme, işte diyet, ofis zayıflama

Tercihler ne zaman?

Adaylar tercihlerini, 2 – 9 Mart 2017 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. Perfüzyonist pozisyonunda tercih yapmak isteyen adayların, tercih işlemlerinin başlayacağı 2 Mart 2017 tarihinden önce mutlak suretle Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Anılan Başkanlığın duyurularına istinaden daha önce başvuru yapmış ve bilgileri alınmış adayların tekrar başvurmalarına gerek yoktur.

hekim sağlık doktor

Branş dağılımı nasıl?

kpss 2017-3 branş dağılımı

Ne yazık ki haberde belirtildiği gibi DİYETİSYEN alımı yapılmayacağı bildirilmiştir.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

3 Yorum

  1. Rezalet ! O kadar pişman oldum ki şu bölümü okuduğuma emeklerime puanima yazik ettim,tuzu kuru olan kesim ne kadar atıp tutsada son üç senedir mezun olan diyetisyenleri atamiyorlar. işsizler ordusuna dahil olmak istemiyorsanız bırakın bu bölümü gidin bir sene daha çalışıp tıp kazanın bizler o puanları zaten alabilecek kapasitede öğrencileriz yazık etmeyin kendinize

  2. Gerçekten çok pişmanım bu bölümü okuduguma 3 yıldır atanamadim yeni başlayanlar gidin başka bölüm okuyun hemşirelik paramedik okuyun 🙁

  3. Temiz iş tamamen çıkarıldı .KPSS derdimiz yok. Bu kadar şansızlık olamaz ya obezite de ciddi artış var toplumun yarıdan fazlası Diyabet hastası bir tane diyetisyen yok .Uğursuzluğum bu mesleğe de bulaştı . Tüm meslektaşlarımdan özür diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir